Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s Win 10

Zdravím,

před pár dny se mi po spuštění systému (PC se rozjede, windows mě přihlásí, ale plocha nikde) objeví černá obrazovka s příkaz. řádkem (v něm napsáno: system32/). Vygooglil jsem a stačilo spustit Správce úloh, vytvořit úlohu "explorer" a hned vše naskočilo. Problém je že to musím provést po každém zapnutí PC. Na zive.cz mi nikdo žádnou normální odpověď či radu neposkytnul, proto doufám že mi pomůžete. Existuje nějaké autospouštění této úlohy po zapnutí PC??

Zkoušel jsem úlohu "explorer" vložit přes příkaz shell: startup, ale tím se mi akorát náhodně pouští průzkumník souborů. Takže blbost.

Díky předem za odpovědi. Nerad bych kvůli takového věci přeinstalovával OS.

Dan

automatické naběhnutí průzkumníka (plochy) se spouští tímto zápisem v registrech:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"

toto musí souhlasit snad i v metroidním w10, nesmí tam být uvedený jiný malware.
(edit: viz tw)

start půzkumníka může dále znemožnit nekompatibilní úloha v "po spuštění" nebo nežádoucí doplněk "shell extension".
pročistit pc a zkontrolovat:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer - též ukazuje stromovou strukturu spuštěných procesů.
kromě antispyware na to můžeš poštvat i nějaký antivir, aspoň ten z windows.