Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opera - web má neplatný certifikát

Dobrý den,

V poslední době mně Opera upozorňuje, že web má neplatný certifikát a jestli chci pokračovat. Hlásí to pouze u konkrétních webů (z hlavy si vzpomenu pouze IDOS).

Nehlásí to pokaždé, pokud odkliknu přesto pokračovat, tak to při dalším navštívení už nehlásí. Ale po čase (několik dnů) se upozornění zobrazí znova.

Proč se to, prosím Vás, děje a jak se toho zbavím?

Děkuji

PS. WINDOWS 10 & OPERA 57

Aktualni Opera na Win7 a podle toho jak to tady ctu, tak minimalne na Win8 taky je Opera 55.0.2994.61.

Co to teda mas za Operu, nejakou betu nebo je na Win10 zpristupnena vyssi verze?

---

Jinak ale jak pise Jan Fiala, tohle je vec, za kterou zodpovedne Chrome, ty to nijak nevyresis. Maximalne pouzivat jiny prohlizec.

Nainstaloval jsem verzi 56.0.3051.28 a odkaz už lze otevřít. Snad už problém nebude.

Píšeš špatně. Ne tou odkaz lze otevřít, ale ještě jde otevřít.
Novější verze, založené na Chrome (pokud se něco nezmění) servery s Comodo certifikáty odmítnou.

A proč používám Developer verzi prohlížeče? Abych měl čas se připravit na to, co přijde a nemusel to řešit až zpětně.

Vidíš. Jednak je to stará verze, druhak jsou to většinou věci spojené s animacemi, které mám zakázané. Takže jsem na to nenarazil ;-)
A to, že se každou verzí opravují a přidávají nové chyby je dnes naprosto normální a platí o to o všem.
Třeba v Insider verzi Windows 10 se autoři rozhodli, že nepůjde zvětšovat okno Správce úloh. V další to opravili, ale nefunguje ve Spravci úloh menu. Tohle jsou podle mne horší problémy, než že se někde blbě ukazuje animace

Stará verze není - poslední stable.
56 postavená na Chromiu 69 bude stable tento týden (odhad). Vydávají to cca 2-3 týdny po Chrome.
Chybu, kterou jsem nahlašoval před rokem s videem stále nemají opravenou. Ani v developer verzi.

Správce úloh teoreticky můžeš nahradit jiným. U MS mi víc vadí politika "Nastavím ti to já, protože vím, co je pro tebe nejlepší".