Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TOTAL Memory 4GB V biosu

Zdravim vcera jsem tu psal ohledne prehrivani to uz se vyresilo diky vsem za rady, ale pak sem si jeste vsiml ze kdyz du do biosu tak tam je napsane: TOTAL MEMORY 4GB, jak je to mozne kdyz mam 2x 4GB RAM HYPER X ?

mam 1x 4GB v jednom slotu a pak v dalsim slotu dalsich 4GB, v dxdiag ve windowsu to pise 8GB RAM, v CpuZ to pise 8GB RAM, ale v Systemu windows v ovladacich panelech se pise ze 4GB RAM, to same v biosu.. je neco spatne?

Diky za rady.

ramky mam takle celou dobu, ale jelikoz jsem menil ten chladic na procesor tak jsem je vyndaval, ale jsou ve stejnem slotu jak byly, to vim.. mam sloty udelane takle, modry slot, pak cerny, pak mory, a vedle zas cerny.. a obe dve ramky jsou v modrych..

Jinak Info o ram v programu speccy:

Memory slots
Total memory slots 4
Used memory slots 2
Free memory slots 2
Memory
Type DDR3
Size 8192 MBytes
Channels # Single
DRAM Frequency 601.9 MHz
CAS# Latency (CL) 11 clocks
RAS# to CAS# Delay (tRCD) 11 clocks
RAS# Precharge (tRP) 11 clocks
Cycle Time (tRAS) 28 clocks
Bank Cycle Time (tRC) 26 clocks
Physical Memory
Memory Usage 79 %
Total Physical 3.90 GB
Available Physical 828 MB
Total Virtual 9.79 GB
Available Virtual 2.15 GB
SPD
Number Of SPD Modules 2
Slot #1
Slot #2

na bios mrknu tedy.

- V techto pripadech, kdy je jen spatne neco zobrazeno staci obnoveni BIOSu, tedy jestli jde opravdu o [RAM] a né o [VRAM] pamet pro VIDEO|GPU ne RAM|CPU.
*CMD ti popripade vypise jaké hodnoty po zadani :

wmic MEMORYCHIP get BankLabel, DeviceLocator, MemoryType, TypeDetail, Capacity, Speed

C:\Users\MikesS>wmic MEMORYCHIP get BankLabel, DeviceLocator, MemoryType, TypeDetail, Capacity, Speed

BankLabel Capacity DeviceLocator MemoryType Speed TypeDetail
BANK1 4294967296 DIMM1 24 1066 16512
BANK3 4294967296 DIMM3 24 1066 16512

jak vypnout swap?

A ty mas grafickou kartu nebo pouzivas IGP|APU, chip ?
Podivej se do, nebo tak, stiskni WIN+R a do prikazového radku napis :

msconfig

- Spustit
- Vice moznosti
RAM MAXIMALE nech nula (odkrizkovat) nebo uved tvou - priklad (8192) :
[83375-ram-png]

- U predchoziho nastaveni zadej : NO PAGING FILE + restart PC v obou pripadech.
- Nevzpominas si, jestli jsi videl v BIOSe nekde bastaveni "Memory Map Feature" ? Ale jestli jsi v nem nic nenastavoval a obnovoval jsi ho, tak tu otazku muzes ignorovat.