Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průzkumník windows přestal pracovat

Zdravím, už nějaký čas mě trápí hláška "Průzkumník windows přestal pracovat", stává se to např. při zmáčknutí alt tab ze hry na net, při ukončení hry nebo často jen procházením mezi záložkami v prohlížeči. Většinou mi to zmrazí celý PC nebo lištu dole s aplikacemi(chrome,..) a jediný způsob , který funguje jen občas, je přes správce úloh ukončit úlohu Win fault. Mám win7 s nejnovějšíma aktualizacema, díky moc za tipy/rady.

nějaký nesmyslný doplněk v půzkumníku, obvykle funkce na pravý myš.
prohlédnout a co nejvíc z těch nesmyslů odinstalovat.
nebo rovnou odspywarovat systém, např. adwcleaner.

taky by šlo v prohlížeči událostí (eventvwr.msc) -> protokoly windows -> systém, aplikace: najít chybu z doby "Průzkumník windows přestal pracovat", co je tam k tomu více.

"čistící programy" jsou jen výsměchem uživatelské naivitě a v nejlepším případě jen zbytečným odpadem v pc.
v horším případě se za nimi schovává spyware typu "albánský virus" = uživatelé si jej instalují dobrovolně.
a ve tvém případě už máš prakticky jasné, kdo ti dodrbal windows - ty sám.
všechny ty "čističe" z pc odinstaluj.

detektoval 100 hrozeb

docela humus, rozumnější je ty windows nainstalovat znovu a tobě odebrat práva správce, jinak to budeš donekonečna léčit.

- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

edit:
po odinstalaci všech tvých svinstev se dá zkusit oprava přes sfc, jak píše audax.
okno cmd.exe musíš spustit pravým myšem jako správce, když to ta hláška píše.

treba si dať aj pozor na rôzne vylepšovacie programy a hry staršieho dáta,tie obvykle v systéme prepíšu mfc40.dll/mfc42.dll/mfc42u.dll svojimi verziami a systém ako celok sa začne správať nepredvídatelne,niekedy zaberie spustenie kontroly systémových súborov z ovládacích panelov,alebo pomocou príkazu sfc/scannow v príkazovom riadku.....