Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD gaming pc

Rozhodol som sa zakupit ssd disk tak sa chcem poradit s vyberom. Velkost asi 512GB, ale neviem akeho vyrobcu. Sledoval som aj rychlost citania a zapisu preto sa chcem spytat ci sa mi oplati pozerat ssd typu samsung pro 970 alebo je to nevyuzutelne pre mna. Cena cca do 200.

• U nekterych her je to prinosnejsi jak u jinych u kterych rozdil ani nepostrehnes.
[TiP] ~ :i: Jesli tva zakladni deska podporuje port M.2 (disk bez zbytecného SATA kablu, nezbira misto, stoji stejne) tak pouvazuj i o nem.

[Priklad] : Samsung 970 EVO 500 GB : https://www.alza.sk/samsung-970-evo-500gb-d5319054.htm €174,90

čítanie až 3400MB/s, zápis až 2300MB/s, 300TBW

• Ale postacila by i o polovinu levnejsi ADATA XPG SX6000 SSD 512 GB €169,90, slevneno na €107,90

 čítanie až 1000MB/s, zápis až 800MB/s, náhodné čítanie 100000/zápis 110000 IOPS, 3D TLC NAND technológia

• Osobne bych zvoli na hry spis tu XPG SX6000 , zaplatis podstatne min a ve hrach, treba v nacitaci dobe o proti klasickému [HDD] ucitis i tak, navic mas vysi rychlost cteni a zapisu jak klasicky bezny [SSD] disk kde i mozny nasledujici UPgrade nemusis delat. Priplacet na Samsung 970 IMHO za hernim ucelem u o proti zminené GPX SX 6000 za polovicni cenu uz neni nejak prinosné.
U her co hraji, tak maji strasné velké mapy, nebo toho hodne nahravaji kde s SSD diskem cekam podstatne méne, kdyz vemu co ja vim treba Kingdom Deliverance, na HDD pri kazdém hovoru nebo posunu v pribehu cekas 1 minutu, s SSD je to otazka par 's', tak jako u dialogu 5s na misto 20 etc, u Total War to samé, kazdé odklepnuti kola, kde je na tahu nepretelské zeme jejich tah na HDD trva dobrych 30s, na SSD 5-10s etc, u nekterych samozrejme rozdil nemusi videt vubec..
* :!: Na zaklade kompatibility tvé zakladni desky.