Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Freemail "outlook.cz" - je to dobrá volba?

Používám hlavní e-mailovou adresu na Gmail.com. Chci si ale vytvořit další emailovou adresu, kterou zaregistruji na různých webech (herní servery jako Steam a Origin, dále pak např. eBay apod.) a k tomu bych rád jinou adresu. Vyzkoušel jsem Centrum, Seznam i Atlas, ale nevím nevím. Občas čtu, že se Seznam dostává na blacklisty, zabezpečení také nic moc, Centrum zase filtruje poštu a tak jsem uvažoval ještě o dalším světovém gigantovi, a to Microsoftu. Co říkáte na jejich freemail Outlook? Funguje z něj spolehlivě stahování pošty pomocí IMAP? Budu rád za jakoukoliv zkušenost.

Pač adresa, která by se mi líbila je obsazená. Na Outlooku je volná...
Ale hlavně, když budu na PC, tak nebudu moci být přes webové rozhraní přihlášen do obou Gmailů současně. Kdežto, když budu mít 1x Gmail a 1x "něco jiného", tak můžu mít otevřené obojí...

Ja tohle resim dvema zpusoby:

1. na gmailu mam 3 vlastni schranky - vsechny je mam "svedene" do jedne hlavni, cili vsechno mi chodi do te jedne schranky a muzu na to i odpovidat "jmenem jineho mailu" (Nastaveni -> Ucty a import)
2. pokud jde o schranku, kterou si nemuzu provazat se svoji (maily nasi neziskovky resene pres G Suite) - jiny prohlizec

Outlook.com (tech aliasu je vic, urcite neni od veci vyuzit ceskej outlook.cz) je podle meho velmi vydareny freemail. Ono ve chvili kdy si poridis Windows 10 nebo Office 2016 a novejsi nebo treba Office 365, tak stejne nejaky ucet u Microsoftu potrebujes. Teda za predpokladu, ze si svazes ten software s tim uctem, coz neni napad uplne od veci. Email je prirozenou soucasti toho uctu.

Osobne mam v soucastnosti Outlook jako hlavni email a Gmail jako sekundarni. Muj nazor je, ze freemail, kalendar a kontakty jsou od MS kvalitnejsi, vic propracovane. Od Googlu vede prekladac a Google ma i lepsi vyhledavac nez Microsoft, ale vyhledavac uz zacinam uprednostnovat Duckduckgo, ktery mi prijde, ze v soucasnosti dava nejrelevantnejsi vysledky hledani.

Jj, účet a tím pádem i email u MS už mám, právě kvůli Office 2016. A co se mi líbí jsou aliasy, defacto si vytvořím "libovolné" adresy k jednomu účtu. A když bude adresa profláklá a budou na ní chodit třeba tuny spamu, tak alias zruším a vytvořím jiný...