Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem wifi připojení

Zdravím vás všechny. Může mi někdo poradit s problémem neustálého přerušování spojení přes wifi router k internetu? Mám router Edimax BR 6204 WG. Internet mi funguje, ale vždy po krátkém čase se odpojí a zase připojí (intervaly v minutách). Provedl jsem update firmwaru pro router, nepomohlo to. Používám zabezpečení pomocí MAC adresy. Na klasické PC jsem připojen pomocí karty Edimax EW-7728IN a dále používám dva notebooky. Není to nastavením power managementu, to jsem nastavil. Díky za radu. PELDA

1. NEPOUŽÍVÁŠ zabezpečení. MAC ti naklonuje i Pepa odvedle.
2. S největší pravděpodobností se jedná o:
a) hacknutí tvého wifi (pirát se připojuje s naklonovanou adresou)
b) zarušené pásmo

Tak jako tak první, co bys měl udělat, je zabezpečit Wifi rozhraní, a to tak, že aktivuješ šifrování WPA-TKIP (někdy označováno jen WPA) a vyšší (tedy ještě možnost WPA-AES resp. WPA2). Cokoliv jiného rovná se kompromitovatelná síť (cca do 15 minut práce)