Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová PC sestava

Ahoj, plánuji stavět novou sestavu s limitem do 20k bez DPH a GK. Počítač bude určen jak na záležitosti do školy (ČVUT FIT), tak na nějaké to hraní her (hraji převážně WoW, ale občas zapnu i nějakou tu AAA hru, takže chci aby to v pohodě rozběhalo moderní hry).

PC sestava:
https://www.czc.cz/241828,233447,110330,236366,239168,75373,187659,197359,237124,233928/kody

+ GK = Sapphire R9 390 8GB (vlastní)

cena: 17 500 Kč bez DPH

- RAM plánuji v budoucnu dokoupit tu samou ještě jednou, proto 1x8 GB
- GK podle potřeby v budoucnu upgraduji na nějakou novou generaci AMD / NVIDIA
- Sice nepotřebuji úplně onen "herní" monitor, ale chtěl jsem nějaký s FreeSync + IPA + Full HD, takže u volby monitoru si nejsem úplně jistý

Od vás jen žádám o schválení, jestli vše pasuje a stojí tento výběr za koupi.

- A co ma GPU spolecného s RAM, nebo jak jeji Hz zmeni rychlost vypoctu poligonu ?
* GPU ma svou pamet ktera ma svou frekvenci casovani, nic spolecného s RAM. Ovsem rvat k CPU které takovou frekvenci RAM kterou ani nepodporuje to uz jina ..

- "1 500Kc" za [X] verzi toho sameho procesoru rady "2600" si priplacis z jakého duvodu ? Nebo co od toho bezmala 2K Kc priplatku cekas ?
* Tu ram 2666 klidne nech (pres '29xx' a naky drobny stejne na vysi frekvenci fungovat nebude).

nejlíp asi tak 2933-3200 s dobrým CL, oni ty rychlejší maj kolikrát CL třeba 20 nebo když taktuješ se zvětšuje odezva, což je dost o ničem a rychlé paměti zároveň s nízkou latencí stojí trochu víc https://www.czc.cz/crucial-ballistix-elite-8gb-ddr4-3200/239813/produkt

jinak hlavně největší vliv na výkon má dualchannel (!) takže jestli vezmeš jeden 8GB, tak co nejdřív dokoupit stejnou do kitu