Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký CPU pro grafiku RTX 2080 TI

zdravím chci koupit novou grafiku a přemýšlím hodně o RTX 2080 ti vlastním 4K monitor tak bych to chtěl nějak využít :)... ale stačí mi na tu grafiku procesor I7-8700K na maximální frekvenci 4.7?....taktovat neumím procesor jsem dostal zadarmo :)....není ani na něm udělaný delid a popravdě nevím ani jak se to taktování dělá ....proto se chci zeptat zdali tento procesor na této frekvenci vydrží dlouho na výkon ve hrách a jestli by pro taktování bylo potřeba udělat ten DELID a jak se to vubec taktuje a zdali to zvládne i začátečník :D taktoval bych jen v případě že by výkon procesoru nestačil,díky za odpověd.

- Ano, teoreticky by ti CPU stacit melo, myslim ze docela s rezervou i bez OC. (taktovani neni nutnosti)
* Nebude se tic navzajem brzdit, jestli to myslis takle , vychazim i z testu i7@8700 a jiz tak vykonch grafickych karet v profilu [SLI], tak single 2080Ti by nemela byt problém..

Procesor co ted vlastnis patri prozatim (a nejakou dobu jeste bude) ve hrach mezi vubec ty nejlepsi, zakoupenim i9 si nejak nepolepsis a né kazdé CPU je na hry zrovna idealni a vylozene lepsi jen proto ze maji vyce srdci nebo vysi oznaceni.