Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.exe thread zátěž, SearchIndexer Zátěž, dlouhé kopírování

Jebe mě windows 8.1, vyskytují se (opakovaně) tyto problémy:
Zátěž Explorer.exe - thread ntdll.dll!RtlFreeUnicodeString+0x1370 - zátěž cpu 25% / 50% (tedy 1 nebo 2 thready na 100%) samotný průzkumník a shell funguje
Zátěž C:\Windows\System32\SearchIndexer.exe - - i když nic nehledám
Chci si kopírovat 500kB soubor na způsob Taťány Malé (Ctrl C , Ctrl V) - vytvořit kopii, průzkumník hodí progressbar do okénka ale nic se neděje minutu (až ukončím službu searchindexer). (Kopírování mám bleskové na SATA3 SSD)

načtení okna zařízení a tiskáry (Ovládací panely\Hardware a zvuk\Zařízení a tiskárny) ukazuje v adres baru neustále trvající proces, cpu load 25% (1thread 100%).

O tom, že mám vypnuté windows update se ani nezmiňuje, to furt jebe systém, zátěže wuaserv a pod.

Je nějaký recept na tyto problémy? řeší to nějaký update? Nebo je už i windows 8 domrven do té míry, že je taktéž na odpis?

40636 < 1 228 769 ntdll.dll!RtlFreeUnicodeString+0x1370 Rady mudrců, abych si projel škodnou, pořídil avast, projel ccleaner nepotřebuji. V autoruns nevidím nic navíc, co mám obvykle, Process Explorer rovněž neukazuje nové procesy, které bych jindy neměl.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

jediná múúdra rada:

ISO W8.1,

nástroj:

Diskpart.exe

pokyny pre: Clean disk apod. si nájdi na nete.

nasleduje:

čistá inštalácia Windows na NTFS.
-----

Po tomto úkone a záplatovaní W8.x, si sprav Image (bitovú) zálohu primárneho oddielu niekam bokom.

Obnova v prípade SW chyby systému zo zálohy je otázkou zopár minút.

Aké jednoduché, ako pre lúzerov, ktorí sa práve na tento svet okotili.