Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodný upgrade pc ...prosím o radu.

Dobrý den rád bych upgradoval svůj dosavadní pc. Dosavadní sestava :Zákl.deska MSI Z77A G43 . ram 2x 4gb HyperxBlu xmp 1600mhz CL9, graf.karta Asus Strix GTX960 DC2OC 2GD5, procesor i5 2500K,zdroj seasonic energy knight 500W.

Rád bych přikoupil ještě 2x 4gb Pamětí a druhou grafickou kartu. Pokud by to bylo možno. Moc vám děkuji za rady a tipy

Kdy jsi komponenty kupoval ? Jestli jsou na konci zaruky s [UPRGD] bych neprehanel, co bys mohl popripade koupit je nova graficka karta, ktera bude pouzitelna i na popripadné nové sestavé, ostatni komponenty az mozna na "HDD" kompatibilni nebudou.

- Uprime doufam ze ti jeste nejakou doby vydrzi, ale co mas v umyslu delal, kdyz ti nahodou odejde zakladni deska ?
- Od té doby se hodne veci zmenila, RAM uz se osazuje DDR4 (nekomaptibilni s DDR3 kterou vlastnis), tak co budes s tema zakoupenyma komponentama delat ? :-)
* Takle zustanes se zakoupenyma vecima v kline, kdybys jsi chtel koupit druhou grafickou kartu tak ta pouzitelna samozrejme bude i na nové sestave, ale jestli jsi mel namysli druhou jako zapojit dve (v prosilu SLI), uz by jsi muzel zakupovat vykonejsi zdroj a podobne, dokoupit RAM novou grafiku muzes ze jo, ale popremyslej radeji o ruznych invidualitach.

Chtěl jsem upgradovat PC abych mohl pohodlně střihat videa, které jsem natočil za dva roky cestování (většina natočena ve 4k ) . Myslel sem jsem ze Dokoupim 8gb paměti a nějakou grafiku ,ze by byly zapojeny obe. Dejme tomu ze bych i vyměnil zdroj ,s tím sem tak trochu počítal . Ale teď vážně nevím . Jestli teda neslozit komp nový .

- Osobne bych ti to i doporucil, dnes za tu cenu co jsi kupoval ten i5 2500K (coz bylo vyborné CPU na kterém jsem stravil hodne casu, overclocking), muzes dnes zakoupit "6srdci/12Threads" AMD Ryzen@2600 (4 390,- Kc ) ktery by navíc na tvou cinost mohl byt opravdu zajimavy.
* Takle sestava podporujici uz i DDR4 a socket AMD4 bude mit i snazsi Upgrade. (Zdroj, HDD, GPU muzes ponechat z predeslé sestavy), grafiku aby ta cinost byla pohodlnejsi se ti nabizi volba koupe AMD "RX@560/570" nebo AMD Radeon "Pro WX3100" s 4GB VRAM jako minimum v obou pripadech.
(u osazeni 2x960 mam spis obavy kompability Softweru s mGPU [SLI] , navíc 2Gb ti zustanou i tak 2x GPU neznamena ze budes mit 2x tolik pameti, stale ti zustanou jen 2Gb coz na praci/rending 4K neni zrovna moc)

- To zalezi kolik chces za desku zaplatit a co ches osadit, velikost PC bedny, osobne v pripade ze osadis jen jednu GPU doporucuji mATX jako MSI B450M PRO-VDH (jsem spis pro mensi pracovni stanice jak XXL, ale neni podminkou) takova ta zakladni nejlevnejsi (2000Kc), ale o 300Kc navíc muzes zvolit ATX MSI B450-A PRO 2 379,- Kc, vychazim tedy z toho, ze by jsi zakoupil a osadil AMD Ryzen@2600.
* Kdyby jsi chtel zakoupit i RAM, tak bych ti doporucil zakoupit rovnou DDR4 16Gb : HyperX 16GB KIT DDR4 2666MHz CL16 Fury Black Series 4 192,- Kc