Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klonovanie SSD

Zdravím, potreboval by som prosím od Vás jednu radu. Dnes som si kúpil nové SSD 250GB a chcem tam naklonovať systém z môjho HDD. Problém asi je, že moje HDD má 1TB a len jeden oddiel, kde mám všetko. Prosím Vás pekne dáte mi nejaké rady ako na to? Nechce sa mi všetko od znova inštalovať.

Ďakujem vopred.
Denis.

Jednoducho...pouzijes akykolvek nastroj na klonovanie disku.
Napriklad od EasyUS, respektive skoro vsetci vyrobcovia diskov maju zmluvu s Acronisom, takze pouzivaju ich upraveny sw.
Cize ak si kupil napriklad SSD WD, pojdes na stranku WD, stiahnes ich sw na klonovanie diskov a pouzijes ho. Vyhoda je, ze Acronis umoznuje na rozdiel od konkurencie vyhadzovat z klonovania cele adresare, takze nemusis len zmensovat vyslednu particu tak ako to robia ine programy, ale vyhodis napr adresar s filmami a naklonujes disk bez neho.

Ostatne sw vedia robit klonovanie len zmensenim particie, takze ak mas viac ako 250GB dat nepojde ti to a musis pouzit tie Acronis klony. Ja som zatial riesil ich WD a Toshibu klon a fungovali oba...oni su vlastne totozne len maju trosku iny kabatik. Je mozne, ze to ma aj Samsung, ci Kingstone, alebo Seagate (ten to ma urcite).
Staci ak jeden z diskov je tej "spravnej" znacky a sw ti pobezi.
Druha moznos je, ze si sucasny disk rozdelis na C a D, kde na D presunies vsetko zbytocne z C a potom budes klonovat len C. Tak mozes pouzit hocico, naprikla spominany EasyUS ToDo backup.