Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux nejde nainstalovat

Zdravim, snažím sa si nainštalovať linux na ntb no keď som sa snažil inštalovať ubuntu tak mi stále sa to v inštalácii zasekne a musím ntb surovo vypnúť, manjaro zase mi píše secure boot problem skúšal som to v biose vypnúť no potom mi hneď v úvode vypise error a príkazový riadok, čo robím zle alebo nejaké riešenie? U ubuntu fakt nechápem prečo sa to zasekne, všetko sú posledné verzie Linuxu , môže byt problém aj pri nabootovani USB? Skúšal som 3 rôzne programi...ďakujem za pripadne odpovede

PS: ntb je asus 541uv a kúpil som ho s win10
Změna předmětu, původně: Linux (karel)
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Okej urobil som 50GB disk (z nejakého dôvodu mi nešlo dať viac, nepozeral som na to ďalej, nebol čas) viem že na manjaro potrebujem 30gb tak ale aj tak to nešlo, pri manjaro je potrebné uEFI enable čo v biose nemám, vo virtualnoxe som to nastavil a inštalovať to šlo, skúšal som aj podľa videí, ale tam ide len o to že grub nebol aktualizovaný a ako nabootovat linux už nainštalovaný čo sa mna netika...pri príkazoch ls mi nič nenájde