Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přeinstalovat Win10 Pro na Win10 Home?

Dobrý den. Mám problém a potřeboval bych poradit. Asi před 14 dny se mi začalo zobrazovat modré okno od microsoftu že mám aktivovat Win 10. Načež jsem zjistil že mám místo Win10 Home Win10 Pro. Ntb jsem zakoupil před třemi léty z předinst. Win8.1, přešel jsem na nabízenou verzi Win10 Home. Letos v dubnu byl Ntb v servisu na výměnu vadné Wifi karty. V červnu jsem prováděl tovární nastavení ale nejsem si vědom že bych přešel na Win10Pro. Když jsem zkoušel použít bitovou kopii kterou jsem udělal při zakoupení Ntb tak nelze spustit. Chtěl bych se vrátit zpátky na Win10 Home ale nevím jak. Poraďte.

Teď tedy už jen nová instalace Home. Licence by měla být u MS, takže aktivace by měla proběhnout po připojení k Internetu, v nejhorším případě po komunikaci s MS. Jo, při instalaci se musí zadat klíč pro HOME !!! Byť jen generický, až po instalaci ho změnit na skutečný.

Nějak tě nechápu proč by musel zadávat klíč?
A vytvoření iso snad mám popsané tak, že jej vytvoří i lamička.
A já být jím, tak bych provedl upgrade, tedy spíš downgrade na edici Home:
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/downgrade-from-windows-10-pro-to-home/345f5464-cb7a-44b3-8856-237cbec072c8?auth=1
teda pokud už se tam nějak uvelebil a nechtěl by dělat čistou instalaci a nastavovat vše znova.