Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade GPU

Potřeboval bych doporučit novou a rozumnou (vzhledem k mému PC) GPU na hry do mého PC. Stará GPU už mi neposkytuje dostatečný výkon ve hrách. (Nečekám, že výměnou grafiky z toho bude úplně nový PC, ale chtěl bych ho aspoň trochu omládnout.)

Moje současná sestava:

Základní deska: GIGABYTE GA-Z77-D3H
CPU: Intel Core i5-3570K
GPU: GIGABYTE GTX 660 Ultra Durable
Zdroj: Seasonic S12II-520
RAM: Kingston HyperX Blu, 2 x 4GB, DDR3, 1333
Case: Zalman Z11

Procesor je uplne v pohode, takze zalezi podle financi, jez jsi do toho ochoten dat.

RX580 bud se 4GB nebo s 8GB VRAM

GTX1060 se 6GB VRAM

GTX1070 pripadne by se dala uvazovat i GTX1070Ti, ale tam uz to bude od hry, jestli bude hra prilis narocna na procesor, tak nemusi jit grafika az na 100%.

---

Edit: Muzes popremyslet i o doplneni ram o dalsi dva moduly 2x4GB na celkovych 16GB, ale neni to nevyhnutelne nutne.

PC muze klidne jeste dalsi cca. 4 roky v pohode bezet bez nejakych velkych omezeni.

Presne tak:

https://www.czc.cz/asus-radeon-dual-rx580-o4g-4gb-gddr5/212980/produkt

https://www.czc.cz/sapphire-radeon-pulse-rx-580-oc-4gb-gddr5/211963/produkt

Zalezi od rozliseni, na vetsinu her by na fullHD mohly stacit 4GB, ale muzes pripadne i 8GB, kdyz na to mas pripravene penize:

https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-gddr5/212302/produkt

Do tech 7.500 nic jineho nevymyslis. Pritom na mainstreamove hrani, ze nebudes honit maximalni detaily je to OK.