Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smazání učivatelského účtu WIN7

Ahoj, prosím vás měl bych menší dotaz. Potřeboval bych odstranit uživatelský účet na noťasu (WIN7). Když zalezu do ovládacích panelů, tak tam má toto. Vedle toho, když zapnu noťas, tak se mi nabídnou ty první dva účty a já si musím vybrat. Nechci si vybírat, chci aby se mi noťas spustil sám bez výběru účtu. Oba dva účty jsou stejné, jelikož mám systém po přeinstalování. Poradíte jak na to? Dííky :)

No pokiaľ viem - účet Administrator (a administrátorským oprávnením) je ten hlavný a ten tam musí byť. Potom máš účet User (s administrátorskými oprávneniami) a to je ten tvoj. Ten si môžeš zmazať (bolo popísané), lenže sa vystavuješ riziku, že ak sa ti "pokazí" ten učet Administrátor - môžeš preinštalovať.

Zrejme máš pravdu, ten účet s názvom "Administrator" bude asi vstavaný systémový administrátorský účet. Ten sa dá zakázať, aby sa nezobrazoval medzi užívateľskými účtami...Áno, nedoporučuje sa ho mazať, ale zakázať.
V predvolenom nastavení po správnej inštalácii sa vytvorí tento účet s názvom "Administrator", ktorý je ale defaultne zakázaný. Pri "normálnej" inštalácii vyzve systém na vytvorenie užívateľského účtu, ktorému sa dajú zmeniť oprávnenia na štandardného úžívateľa.

Nie, ale pre bežného užívateľa je lepšie mať 2 účty. Jeden pre každodenné používanie - štandardný užívateľ a druhý administrátor - zmeny systémových nastavení, inštalácia programov apod.

Ak stále trváš iba na jednom účte s oprávneniami administrátora a vieš spustiť príkazový riadok cmd - ako administrátor, potom do spusteného okna konzoly napíš:
net user administrator /active:no

a viac nerieš....