Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký Procesor

Zdravím, chtěl bych se zeptat jaký procesor od Amd Ryzen.

Potřebuji procesor na programy The foundry Nuke a Houdini, i na nějaké občasné hraní. Limit je 13 000 14 000 kč. Ale ještě se chci zeptat, myslím že mám přenosnou windows 8.1 licenci na 5 pc myslím, tak když nainstaluji windows 8.1 a následně budu chtít windows 10 tak nebude problém ne ? Nebo jsem ještě slyšel když tedy nastane problém, tak se dá koupit licence na ebay je to pravda ?

Takže zatim jsem to takhle vymyslel.

https://www.czc.cz/asus-prime-b350-plus-amd-b350/208515/produkt

https://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-ddr4-3200/233428/produkt

Tudíž ještě procesor. Díky.

Tak já ho neberu, protože i se mi to nevejde do limitu.

Jinak to jsou velice známé prpgramy které se používají ve VFX průmyslu. Samozřejmě že je nejlepší mít 32-64gb ram ale na to nemám, stačí zatím 16gb ram a pak třeba v budoucnu dokoupim.

Co furt resis?

Procesor tu mas. Ale zmen k nemu desku, ja bych k X-ku bral X470 nebo potom vzit treba jen R7 2700 a B450.

Zdarma update na Win10 oficialne skoncil, pokud nemas zaregistrovany klic nekdy ze driv, tak mas smulu nebo to resit neoficialne, co jsem slysel, tak by to melo jit pres nejakou moznost zapnuti usnadneni, najdes pres Google nebo ti tu jeste nekdo poradi, ja to presne nevim.

Já vím že skončil, proto se ptám, když jsem dělal update z win 8.1 na win 10 tak bych mohl teoreticky zadat product key z win 8.1 na tu 10.

Jo a ještě tohle, prý je možné koupit licenci na ebay je to pravda? Kdyby náhodou mi nešlo to tam dát.

Ale poslal jste mi co se mi nevejde do rozpočtu.

S tim OS nevim, muze to jit, nemusi. MS se snazi natlacit lidem Win10, takze by to mohlo jit, ale stopro nevim. Da se koupit licence jinde a levneji. Ja treba mam overeny eshop Kinguin za cca. 800Kc u Win10 Pro (ze ctyr licenci bylo potreba aktivovat trikrat pres telefon, coz je vopruz, ale jinak to funguje OK). Ale rikaji lidi, ze na ebay se najdou jeste levnejsi licence a funguje to take, ja to nezkousel.

Rozpocet mas teda kolik 14.000 na desku, pamet a procesor dohromady?

Dobře, stejně budu kupovat tak za 1.5 měsíců cca nevím úplně přesně. Takže se vyplatí koupit tu novější generaci, dobrá tedy.

Ale jinak ty ramky co jsem dal, jsou dobré? Myslím že jsem někde četl u ryzenu dávat pozor na ramky.

A poslední tedy otázka nemusím se tedy bát, když to bude potřeba, koupit licenci na ebay a na aukro?

Děkuji.

Máš pravdu s těma ramkama, ale to platí pro každou platformu. Ideální by bylo zkontrolovat kompatibilitu na stránkách výrobce desky.
Na druhou stranu se stává málokdy, že ramka, která není v seznamu uvedená nefunguje.

Z aukra ani z ebaye bych se nebál koupit, stojí to pár stokorun a je to funkční.

K těm CPU stará nová generace,o 3GHz vyšší boost jenže litr + dražší dle CPU kde odrbeš pak zbytek když máš osekanej rozpočet.Jinak za dva měsíce můžou bejt ceny úplně jiný protože jaksi CPU od Intelu nejsou k mání nebo jsou předražený tak každej šáhne po AMD a to se taky ne,musí držet cennama při zdi.:-)

MSI je pro AMD taky celkem pohodová volba - aktuálně je pro AMD platformu nejlepší právě Asrock a MSI.
A jen pro pořádek, pro Intel aktuálně stavím na MSI (což teda nebylo už docela dlouho, neboť Intel nemá zrovna moc co nabídnout)

Osobně se vyhýbám značce GB, co deska, to dříve či později problém. Typicky se síťovkami a BIOSy.

Nevím dneska posuzovat značku že je nejlepší je hovadina,já kupuju Asus jenom ale nebudu tvrdit že je nejlepší.Xoxo je spokojenej s GB který jsou nejlevnější a super výbava,ty si měl problém s ne zrovna levnou MSI a i po netu nic moc na jejich účet.Na starý GB se nadávalo taky a já jich takhle po známejch do levnejch kompů DDR2 naházel hafo a byli jetý x let,fungujou na jedničku to třeba Asus/MSI dost kusů už zkapalo to se týká i GPU.:-)

AsRock ma lepsi desky pro AMD a Asus zase pro Intel, kolik je na tom pravdy nevim

Nic, klasicky google pindy, pisou picoviny jinak by nemeli o cem psat..
* Po technické strance je to hovadina, clovek musi byt asi hodne velkej blbec aby o tom vubec pochyboval.

až na to, že Asus má dlouhodobě problémy s RAM moduly, které nemá certifikované (např.), kdežto u Asrocku s tím problém není. Po technické stránce jsou ty rozdíly nemalé, a i když oba výrobci byli kdysi jedno a totéž, už to dávno neplatí. Je to vidět i na BIOSech, kde každý si jede úplně jiná řešení.

No nepovídej hlavou jo,ROG maj lepší zvukovky třeba takže ohánět se blikátkama nevím nevím a Asrock s blikátkama nedělá že?

To hore dlouhodobé problémy s certifikací RAM u Asus a že problém není u Asrock? To možná teď u Ryzenu, prvni generace problém rozhodně byl že prkna ani nenajeli oproti prknům od Asus což teda taky není nějaká ex dlouhá doba co to je jakože ok....

Tak.... Teď mě rozbolela hlava :)

Takže si to ujasním

1 ram= https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8gb-ddr4-3200/192299/produkt Mohou být?

2. cpu= tedy tu 2 generaci, dobrá. Takže asi ta 2700...

3.MB= tu nevím, ale ryzen tam má několik b350,b450 atd... Ale ne všechny mají aktuální bios že? tudíž je potřeba ho flashnout. Takže nerad bych to musel ještě flashovat.

Takže u té mb bych potřeboval poradit, která má vše aktuální a nebudu muset nic flashovat a tak podobně.

A ještě, takže mohu vybírat mezi Asrock a Msi ? Vždycky jsem měl Asus... ale nevadí když bude fungovat tak proč ne.

Edit: takže u té X470 je vše aktuální že?

Tudíž jsem trochu zvedl limit 13 000-15 000Kč.

A jinak můj zdroj Seasonic S12II-520 tam snad není problém ne?

Díky.

Nevím jak máš pořešenej zvuk a jak ti jde o kvalitu bo jak cenu šplháš hore u MB tak osobně bych vzal rovnou s pořádnou zvukovkou i když starší B350,jenom tip bo tu nedávno někdo koupil tu obyč desku a pak si zbytečně připlácel ca 1600Kč (rozdíly tam jsou minimální mezi tou Asus B360 a B460) za dedikovanou zvukovku k studiovkám,u nějakejch Pc chrastítek to ale bude jedno jakou.:-)