Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva poskytovatelé na jednom gateway

Dobrý den,
Mám velmi specifickou otázku. Mám internet a tv po optické síti. Tzn. do gateway vede jeden optický kabel a z něj pak přes LAN tv a net. Chci si od poskytovatele zrušit net a nechat jen TV. Je možné mít pak od jiného poskytovatele intertnet? Nebo musím koupit nový gateway a napojit nový optický kabel?

Pokud není optika výhradním majetkem jednoho poskytovatele, pak jsou poskytovatelé jenom obchodníci a je jedno co si u koho zakoupíš - silnice je pro všechny stejná. Např. pevnou tel. síť spravuje Správa sítí a dodává do ní internet, TV apod, podle toho, co si u ní obchodník pro tebe objedná.