Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Packet loss ...

Dobrý den,

už celkem dlouho mě tíží problém s mým internetem.Ve hrách mám nesnesitelný packet loss , 20-50% a tím se stává hra nehratelná.

Nemám přímý obrázek packet lossu ve hře, tedy ve Fortnite ,kde mám skutečně 20-50% packet loss.A dost mě to nervuje.
Udělal jsem test internetu na stránce www.speedtest.net

https://imgur.com/a/Tjzqxhc

Na obrázku je ping v pohodě, download taky a upload ujde.

Následně jsem udělal test , jak v cmd řádku tak i v aplikaci PingPlotter.

https://imgur.com/a/ebp23F0
https://imgur.com/a/VgUT24R

V pingplotteru jsem měl packetloss na hop 2 a to 0,7%.
V cmd řádku sem ztratil 1 z 378. A obě sem pingoval na google.com.

Zatím se to nezdá být tak špatné , ale ted' se podíváme na ts3.
Tady už se mi pohybují větší čísla a to kolem 28% do 32%.

https://imgur.com/a/5MMQZ0y¨

Takže nevím co mám dělat. Seká mi to téměř ve všech online hrách.
Jelikož mi je 14 tak to nemůžu řešit s providerem a táta na to nemá náladu a čas.
Jedinou věc co já můžu dělat je zkusit přemluvit tátu nebo každou novou zapnutou hru doufat že se to zlepšilo.

Dík za každou odpověd/pomoc.

jako pařan jsi k routeru připojený normálním kabelem, nebo jak mají děti ve zvyku: tupým wifim přes 2 zdi?
připojení k poskytovateli je kabelem nebo nějakou anténou pod střechou?
jsi v rodinném domku, nebo v paneláku zarušeném 6 dalšími wifi sítěmi od sousedů?
router nemá zespodu žádný štítek s typem?
používáš nějaký zajímavý antivir?
vidím chrome: takže pc je pravidelně odspywarován?
odkaz na speedtest jsi dal jen na jejich server, ne na svůj konkrétní výsledek, takže o připojení nejde říct nic.

Kabelem k routeru , který je hned na mém stolu a router je to nový Tenda AC17.
Připojení je kabelem k vysílači na anténě , který shodou okolností je taky nový (asi 2 týdny starý).
Jsem v domku a antivir používám AVG Free verzi před tím sem byl na MalwerBytes a přemýšlím že tam zase přejdu.
Snažím se svůj pc čistit co nečastěji at' nestrácím výkon ve hrách fps atd.

tenda je shit, ale kabelem do toho je ok.

Připojení je kabelem k vysílači na anténě - jestli se přijímač chová jen jako průchozí client, budiž. ale jestli to je ta věc 10.13.2.49 s odezvou 5-15ms přes kabel, tak už to je špatné. proč byla "anténa" před 2 týdny měněna, když je to spíš k horšímu?

avg je bezcenný neschopný krám, zbav se toho. před lety je koupil avast, pro změnu jejich av dokážou aktivně škodit i v jednoduché free verzi, čili taky nepřipadá v úvahu. nejlepší je žádný malware si neinstalovat a nepotřebuješ pochybný antivir.

Snažím se svůj pc čistit co nečastěji at' nestrácím výkon

to je beznadějné: 1) pravděpodobně sis tím už rozesral windows, 2) nic jiného ty čističe neumí.
a temp soubory ti smaže i windowsí "vyčistění disku".

koukám že začínající uživatelé znají jen slovo antivir a nestačili si všimnout, že už 10 let je vzácností nějaký vir potkat. i vzhledem ke tvému málo bezpečnému prohlížeči jsem se ptal, jestli jsi kontroloval pc mnohem důležitějším antispywarem.