Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor Eizo EV2450 alebo Dell UltraSharp U2415?

Dobrý deň,

chcem kúpiť monitor a mám zatiaľ vybraté dva, medzi ktorými sa rozhodujem. Rád by som sa poradil, ak má niekto s nimi viac skúseností.
Eizo EV2450 https://lcd-monitory.heureka.sk/eizo-ev2450/#
Dell UltraSharp U2415 https://lcd-monitory.heureka.sk/dell-ultrasharp-u2415/#section

Moje požiadavky sú:
- cena do 250, maximálne do 300 €
- monitor určený na pripojenie k notebooku (notebook na cesty, doma práca s monitorom)
- veľkosť zhruba 24’’
- IPS, pivot
- použitie bežné kancelárske práce (pracovne), tvorba prezentácií, úprava fotografií (nie profesionálne, skôr ilustrácie do prezentácií, na web stránku, rodinné fotky...), občas na video (film), hry nie.
- síce fotky samotné nerobím profesionálne (neživím sa priamo nimi, ani priamo grafickými prácami), ale v rámci svojej práce robím občas aj rôznu grafiku - potlač na reklamné predmety, plagáty, letáky a pod. Pri vlastných fotografiách ma tiež zaujíma dobre vyváženie bielej (a tým vlastne všetkých farieb). Doteraz to išlo aj na obyčajnom notebooku, ale rád by som si trochu uľahčil, zefektívnil prácu.
- na PC pracujem väčšinou veľa hodín denne

Obidva vybraté majú relatívne dobré hodnotenie, trochu viac zvažujem ten Eizo, ale zároveň mám pochybnosti, či zhruba tých 60 € navyše stojí za to.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

dodnes pláču, že jsem nešel do podobného* dellu (rok mám aoc, byl ten týden k mání. o měsíc později přišly předvánoční slevy a já nestačím kupovat kapesníky)
co jsem se tehdy díval, oizo si nechává za značku zaplatit, ale jsem líný klikat a ještě hledat recenze.

*) ale jestli vážně uvažuješ o práci a o pivotu, tak je lepší rozlišení 16:10 (1920x1200).

Ďakujem za odpoveď.

Ja som pozeral recenzie obidvoch, aspoň teda čo som našiel. Ten Eizo mi je sympatický, kvôli značke, ale zase si vravím, čo aj ten Dell je porovnateľný (alebo aj lepší) a pritom o vyše 50 € lacnejší. Muž, ťažké rozhodovanie. :-)

A nevieš náhodou, ako to je s tým pomerom strán 16:10 vzhľadom na notebook, kde je 16:9? Trochu sa bojím, či tam potom nedochádza k deformácii obrazu, k zmene pomeru strán. Myslím hlavne pri fotografiách a prezentáciách, ktoré mám väčšinou v pomere 16:9 (na celú plochu notebooku).

Ďakujem za odpoveď. S tým pomerom strán som myslel niečo také, ako keď teraz pripojím notebook na starší projektor s pomerom strán 4:3, tak sa mi obraz cez projektor zobrazí zdeformovane, ale viem to potom upraviť na 16:9. Neviem, ako to funguje s tým monitorom, napr. mám fotku alebo prezentáciu 16:9, pri zobrazení na celú plochu je v notebooku na celú plochu, na monitore by som očakával hore a dole úzke čierne pásy, inak by došlo k deformovaniu pomeru strán.

poměr stran 16:9 je spíš pro fullscreen přehrávání filmů a dětinské hry, čili pro jediné okno. je to podobné využití počítače jako u jednoúlohového mobilu.

když chceš na pc něco dělat, obvykle k tomu potřebuješ kromě pracovní plochy i menu s nástrojovými lištami, nebo nechceš ať ti překrývají vlastní obrázek, k tomu se hodí víc bodů na výšku. u pivotu zas nechceš mít vodorovné rozlišení příliš úzké.

(jinou možností jsou 4k 27" monitory a výměna grafiky, ale to už jsme cenově dost jinde)

notebook považuju za nouzové řešení, na jeho displeji nedělám, jen na externím monitoru.

jinou možností jsou 4k 27" monitory a výměna grafiky, ale to už jsme cenově dost jinde

- Ta vymena grafické karty by nemusela byt popripade ani nutnosti, 4K rozhrani zvladne i IGP nebo mobilni chip, byla by skoda jit okolo této volby.
- Projekty na kterych dela bude pokracovat jako predtim jen bude na 4K rozhrani zobrazeni, projekty v 4K delat nemusi, kde s "27" na 4K nejakou dobu (let) urcite vydrzi (tedy jestli nema GPU nejaké totlani sumitko bez kompatibilniho portu pro rozliseni 4K.[/i]
* Jen bych zvolit, nebo doporucil k ohledu na tazatelovu cinost panel VA typu AMVA+, nebo alepon 10Bit bez FRC IPS. (IMHO idelane 4/3 :--D)