Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálený tisk a UPC

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu.
Hledám vhodnout tiskárnu + radu jak ji nastavit.

Chci z domova posílat dokumenty z Google discu do tiskárny.
Tiskárna bude v jiném městě v kanceláři než PC ze kterého budu posílat do tisku úlohu.
Ta tiskárna by se měla skrze wifi připojit na wifi router od UPC.
Tj. musí se do ní nějak zadat asi jméno a heslo do wifi routru UPC ?
...aby se pak připojila na nějaký svůj server patrně, kam budu posílat tiskové úlohy...to je má teorie:)

Jakou vybrat a jak ji nastavit?
Co třeba Xerox Phaser 3020BI ?
Nebo Canon Pixma MX495 ?

Stačí mi černobílý tisk, malý počet stran, nízká cena ideál.
Díky Jan

Kancelář, kam chceš posílat tisk, musí mít pevnou veřejnou IP adresu. Tiskárna musí mít pevnou IP adresu. Připoj ji kabelem, přes wifi tohle zrovna moc spolehlivě nefunguje. Na hraničním routeru nastavíš Port Forwarding portu 9100 na adresu tiskárny.
Na svém počítači (notebooku) nastavíš Standardní síťový port na veřejnou IP adresu kanceláře.

Jo, sediva je teorie a zeleny strom praxe... takhle mu na te tiskarne bude tisknout pulka sveta.

Tazateli, nerid se touto radou. Bud neco s Google Cloud Print a nebo zridit VPN mezi pobockami, ale probuh nikdy nevystavuj tiskove porty do Internetu!