Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem strih videa FHD

Všem ahoj,borci budu moc rád,když mi někdo poradí co změnit na notasu aby mi šlo strihat video (obyc HD)
mam notas Lenovo i5 -4200M CPU 2,50GHz 2,50GHz
RAM 8GB
2x grafika : Geforce GT 755M SLI Geforce GT 755M

stříham v programu camtasia ale nezvladá to ani obyč HD...to je opravdu tak na pytel ten notas ze to nedáva nic?

DĚKUJI VŠEM ZA KAŽDOU RADU

Pinnacle 15 to na podobném hw zvládalo, ale ke zpracování v reálném čase to mělo daleko (po každé změně následovalo renderování které trvalo zhruba třikrát tolik co to video). Takže stříhat se dalo, ale práce to byla na pytel. Pořídili jsme tedy nový PC (nejen kvůli videu), osmijádrový AMD vishera na 4GHz a vše okolo (z hlavy nevim, RAM 8GB, nějakou ne tu nejlevnější grafiku, disk...), a zvládá to v reálném čase včetně obrazu v obraze (tj. 2x HD), renderování na pozadí jsem mohl vypnout, neni potřeba, aby si to připravoval do zásoby. Včetně licence na operační systém jsme se vešli do 20 tisíc (nebyl v tom monitor a takové ty serepetičky okolo jako klávesnice a myš a nevím jestli v tom byl case, zdroj ale určitě v tom byl). Vím že mě tehdy překvapilo, že poměrně slušný stroj byl tak levný. Podle mě a těch parametrů by se i v případě stolního počítače dalo těžko něco měnit (ty parametry odpovídají situaci před 10 lety a to už nové komponenty do toho nepůjdou, mezitím jsou jiné paměti, jiná patice procesoru...), natož u notebooku, kde se s nějakými upgrady moc nepočítá.

P.S.: Obyčejné HD je podle mě 1920x1080 (tj. full-hd), takové to "půl"HD (1360x720 nebo tak nějak) bych ani nepovažoval za HD, to aby nedošlo k omylu. Vždy zapomínám, že mnozí 720x nazývají HD.