Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení XP a Vista

Zdravím všechny,
už se to tu určitě řešilo, ale já se toho nemohu dopátrat, takže repete.

Mám 2 stroje:
1. PC, Win XP Pro
2. NTB Acer, Vista

Propojeno přes router a router k ADSL
Router Zyxel Prestige - série 600

Sdílíme net - nastaveno ručně. IP 10.0.0.1 a 10.0.0.2, výchozí brána 10.0.0.138, maska podsítě 255.255.255.0

Net chodí. Co ale nejde je sdílení souborů mezi pc a NTB. Nejhorší je, že už jsem na to jednou přišel a fungovalo to normálně, teď už ne. Potíž je, že ani na jednom stroji není v místech v síti vidět ten druhý. Zkouším to při vypnutém Zonealarmu a pozastavené rezidentní ochraně Avastu na obouch pc. Na NTB běží Vista firewall, tam je zaškrtnuto povolené sdílení. Obě pc jsou ve stejné skupině "DOMA" Když v XP dam připojit síťovou jednotku, tak vidím tu skupinu DOMA, ale při rozkliknutí v ní nic není. Jinak je to propojení fyzicky průchozí, příkazem ping dostávám kladnou odpověď v obou směrech. Adresáře pro sdílení na obou strojích nastavené, dřív jsme už sdíleli, ale co se změnilo nevím.

Lubo

i podřadná vista má více verzí (obdoba home a profi u xp) - a ty se chovají navzájem jinak.
pro home uživatele se v xp nastavovalo zjednodušené sdílení, u profi se zas vyžadovalo připojení pod existujícím účtem na protější mašině.
zkus nějak zjistit co máš za verzi visty.

Zkouším to při ... pozastavené rezidentní ochraně Avastu na obouch pc.

ne, na funkci zootechnika to nemá žádný vliv. (ani na sdílení disků.)

S XP home + vista home som nemal ziaden problem (zjednodusene zdielanie), IP+maska nastavene rucne, na XP vo firewalle povolene zdielanie suborov a tlaciarni, a vo viste si naklepnut tu spravu sieti vpravo dole a tam su take body ktore sa daju povolit (ked na to kliknes tak sa rozsvecuju take zelene bodove "LEDky" :) tak tam kliknes ze chces zapnut zistovanie sieti.
Potom vo viste okolite siete a kliknes na refresh a mas tam skupinu a PC. Na XP si nieco nazdielaj nejaky adresar s pravami pre everyone (aklebo zapnut jednoduche zdielanie)

P.S. Zone alarm odinstaluj, nechapem naco ti je taka blbost. Jediny efekt ktory to ma je ze to spomaluje start Win a robi to problemy. Nechrani to o nic viac ako FW vo Win.
P.S.2. skupinu skus nastavit na WORKGROUP (tusim ze "DOMA" je nejaka specialna ci co), a na oboch PC bud zapni zjednodusene zdielanie, a/alebo nastav heslo pre admin ucet a skus ci to potom ide.

Tu záplatu mám nainstalovanou. Pokud vypnu zjednodušené sdílení, tak mám na XP pc složku pro sdílení - uživatel Everyone.

Verze Visty je Home Premium. V nich mám v centru sítí zapnuto zjištění sítě, sdílení souborů a taky sdílení veřejné složky. Vypnuto mám sdílení chráněné heslem. Ve firewallu Visty mám povoleno sdílení.

Jinak sdílení tiskárny funguje pořád. Z NTB s Vistou lze posílat data k tisku na pc s XP.

Když jdu do té Visty - centrum sítí a tam kliknu na tu místní síť a dám aktualizovat, je vidět jenom ten NTB. Zrovna tak na XP, dám připojit síťovou jednotku, tam vidím skupinu WORKGROUP, ale při rozkliknutí v ní nic není.

Jak se zapne zjednodušené sdílení ve Vistách?

Nemůže být problém nějakou službou, kterou jsem vypnul nebo nainstalováním nějaké záplaty do XP, která způsobila, že je teď něco jinak než předtím? Pokud vím, tak jsem původně s hesly nic nedělal, normálně to šlo.

PS: Teď mě napadlo, jestli by to nemohl náhodou dělat třeba zapnutý firewall na routeru? Jdu to zkusit...

No v ve vlastnostech připojení je důležité aby jelo sdílení souborů viz.:
[http://img300.imageshack.us/img300/9633/protokolyvr 6.png]*

Pak nastavit (i zjednodušené) sdílení nějakého adresáře na obou PC. U verzí prof. ověřit práva: everyone, system, tvůj účet (ty tam musí být).

A jak koukám, vše máš nastaveno a nefunguje. Ping jede, sdílení se nekoná. Ověř, že ve firewallech (obou) je povoleno sdílení (proces alg.exe může).

Jestli je to všechno v cajku a nejde:
Vytvoř znova členství ve skupině - PC budou restartovat a měl by znova nainstalovat/opravit ty sdílecí protokoly.