Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram pro desku s Ryzen 3

Chtěl bych se zeptám mám zájem o jistu základní desku MSI A320M GRENADE a 2x4G RAM s 3000 mhz a u té základní desky je 2666 mhz a 3200mhz(ov). Ptám se tedy jestli tyto paměti mohu použít

Změna předmětu, původně: Ram (host)
Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Co do té desky budeš osazovat za CPU (APU)?
Ryzeny 1 generace a Athlon 200GE oficiálně podporují max. 2666MHz, Ryzeny 2 generace pak 2933MHz, ale většinou zvládnou více.
Pokud by jsi tam nedejbože dával ještě starší APU 7th generace (Bristol Ridge), tak ty oficiálně umí jen 2400MHz.
Jinak pokud plánuješ Ryzen druhé generace nebo Athlon 200GE tak u té desky můžeš mít problém s verzí BIOSu. Pokud tam od výrobce bude nějaká starší verze, tak to nenaběhne a pro update BIOSu bude nutno použít starší CPU (APU).