Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako vytvorit virtualny USB kluc

Je mozne nejako na PC vytvorit virtualny USB kluc, ktory by sa tvaril ako fyzicky USB po pripojeni do ineho PC?

Inymi slovami, na PC_A nieco nainstalujem a PC_A prepojim usb kablom s PC_B. Nasledne PC_B bude vidiet nejaky virtualny USB kluc. Ciel je, aby oba PC mohli na ten fakticky zdielany kluc zapisovat (ale v nudzi bude stacit read only na PC_B) a nemusel som stale prehadzovat usb kluc z jedneho stroja do druheho.

V principe ten usb kluc nemusi byt virualny, stacilo by aj pripojit fyzicky kluc k PC_A a nejako ho "nazdielat" cez USB kabel do PC_B tak, aby ho videli oba PC naraz.

Len pre uplnost, na PC_B nemozem nic instalovat ani nastavovat.

No lebo PC_B je stroj so svojim vlastnym OS. Podla vyrobcu sa da prenasat len cez USB.

Pod pojmom "kabel, který to umožňuje" sa myslia rovnake koncovky na oboch stranach alebo je tam aj nejaky prevodnik ci ina elektronika?

ak sa k tomu dá pripojiť káblom mobil alebo tablet miesto usb klúča, tak by to možno šlo obísť: na mobil (kludne aj bez sim karty) nainštalovať ftp server ,pripojiť ho káblom k cnc nastaviť prenos súborov ptp alebo mass storage (nie mtp). z pc sa do mobilu nahrajú súbory cez ftp a cnc stroj by to mal vidieť ako na usb klúči
ale nemusí to fungovať.