Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nokia 3230 nahrání fimware

mám možnost koupit naformátovanou Nokii, taktže je to čistý mobil bez SW, vše je na CD. Je pouze třeba nainstalovat Firmware do mobilu pomoci kabelu nebo jakékoli prodejny s mobily.Údajně prý (otázka 100-150 kč),
dá se to také zvládnout doma sám!!!
nevíte jak funguje GPS navigace v tomto mobilu?

a jakpak taková "naformátovaná" Nokia vypadá? já znám jen factory default, ale to je stále mobil se systémem..

Osobně ti to nechci rozmlouvat, ale toto je velmi starý model s velmi starou verzí systému. Osobně bych takový mobil už dal na hraní dětem. Spíše se orientuj na něco, co má OS 9.2 (tedy tzv. S60 3rd systém), např. Nokia E51.

co se týká GPS, určitě půjde telefon propojit s externím BT GPS modulem právě přes bluetooth, ale s ohledem na pouhopouhých 6MB paměti a nemoderní RS-MMC slot bych se bál, že ti na tom moderní navigační SW moc fungovat nebudou..

Za kolik jí koupíš? Kolem dvou tisíc? Jestli jsou tvé finance omezené tak si připlať cca litr a kup si E50; ta má onen Symbian 9,1 myslím a mnohem víc paměti i celkově bude rychlejší. Nehledě na o dvě třídy lepší displej (320×240) ....
edit: To že je naformátovaná znamená to, že je pomocí klávesové kombinace *#7370# proveden factory reset.

musíš rozlišit dvě věci:

- nahrání dalších aplikací - to není problém, provádí se přes nokia PC suite
- aktualizace/flash OS - toto je u těchto starých nokií na servisní zásah. První telefony, které podporují re-flash OS uživatelem jsou poslední E-čkové a N-kové modely (já si třeba už přeflashoval E90)

Takže je dobré vyzvědět, co tím "naformátováním" bylo myšleno (pokud první možnost, je to OK, pokud druhá možnost, tak se jedná o aktuálně prakticky mrtvý telefon). Tak jako tak s ohledem na stáří a výkon telefonu nedoporučuji o nákupu vůbec uvažovat.