Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s routerem

Zdravím, mám problém s wifi routerem Asus RT-N10. Nějak se miho nepodařilo připojit. Respektive rozchodit. Počínal jsem následovně, kabel od provozovatele internetu jsem dal do routru, ten jsem pak dalším kabelem připojil zpět do PC, ale nic se nedělo. Zrušilo se připojení, čili do příkazového řádku nešla napsat IP adresa. Teda, šla, ale nereagovalo to, nic se nedělo. Jako kdyby ten router nebyl zapnutý... Poradíte mi někdo, prosím, co s tím? Díky předem.

počítač připojíš nepoškozeným kabelem do lan zásuvky routeru.
nastavení síťového připojení ve windows máš na "automatické získání adresy".
v příkazovém řádku (cmd.exe) si dáš výpis: ipconfig -all
brána / gateway v tom výpisu je ip asusu, default bývá: 192.168.1.1
tuto adresu zadáš do prohlížeče (přihlášení: admin/admin) a nastavíš router podle údajů poskytovatele.

Kabel z PC jsem zapojil do wanu

to je vtip?

Takhle. Kabel, který mi vede do PC, jsem odpojil a připojil do routeru. Do modrý zdířky. Pak jsem vzal další kabel, zapojil ho do jednoho ze čtyř portů a pak zpátky do PC, tam kde byl původně kapel od mýho poskytovatele připojení. Dělám něco blbě? Asi se fakt ptám blbě, ale jsem laik.

Máš zmluvu s poskytovateľom? Ak áno, tak by ti tam mal zapísať základné údaje pre pripojenie, ktoré zadáš do routeru - IP adresa, brána, maska, prípadne DNS server (ale v podstate ten si môžeš nastaviť na Public DNS server, napr. 1.1.1.1; 9.9.9.9; 8.8.8.8; 8.8.4.4....) - podľa toho poskytovateľ ti pridelil vo svojej sieti pre PC pripojenie - ty tieto údaje dáš do routeru (ktorý sa u poskytovateľa tvári ako počítač) a mal by sa pripojiť (ovšem ak poskytovateľ nerobí filtráciu na základe MAC adresy). Kábel zvonku (od poskytovateľa) sa v routeri strká do WAN (Wide Area Network) - modrý, zo žltého LAN (Local Area Network) vedieš do svojho PC. Ak nastavíš na routeri DHCP "enable") a na PC sieťovú kartu na Automaticky (teda IP adresu i DNS server) - počítač "zožerie" všetko, čo router pošle.
Názorný obr.
[wan.png]