Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chybný náběh Win10

Dobrý den,
ve zkratce - po zapnutí ntb mi win10 načte pouze obrázek z úvodní obrazovky (jen obrázek, ne datum nebo čas) a nedostanu možnost zadat heslo.

Co předcházelo - večer jsem ntb téměř vybil. Na poslední chvíli jsem jej dal vypnout. Následovalo okno "Čekáme na ukončení programu xxx", o dvě vteřinky později obrazovka zčernala a ntb jsem považoval za vypnutý. Brzy ráno přítelkyně přišla a pokusila se ntb zapnout, aniž by věděla, že je baterka úplně vymlácená - následovalo okno "Crittical low battery". Ráno jsem ntb vzal, zapojil do sítě a zapnul. Na obrazovce se jako první objevilo okno "Čekáme na ukončení programu xxx". Usoudil jsem, že se tedy ntb večer nestihl vypnout. Zvolil jsem tedy storno, protože už nemělo smysl program ukončovat. Následně ntb zobrazil přihlašovací obrazovku, ale už se nenačetlo datum, čas ani nic jiného. Zamrznul jsme tady v tomto bodě a vracím se do něj znovu a znovu.

Nepomáhá ani vypínací tlačítko, ani klávesová zkratka Win+CTRL+Shift+B.
Mám možnost operovat pouze v Biosu, ale s tím neumí a nevím, jestli se tam dá něco vůbec vyřešit, jinak nic.

Napadá někoho, jak z toho ven? Na netu jsem našel pouze rady vcházející z plně načtené přihlašovací obrazovky, ale já nemám k dispozici žádné nabídky, pouze obrázek.

S tím to možná nebude tak jednoduché.

Pracuji v české firmě v Bulharsku a vyjma mého jsou všechny pc a ntb kolem mě firemní, čili nemohu vytvořit bootovací flashku (technik, který je cca 1500 km daleko, má všechno zablokované, takže nikde nemohu použít třeba Rufus).

Mám tady takovou možnost... Firma má teď čerstvě koupenou flashku s Win10 (v bulharštině) pro instalaci do nového pc. Mohu toto nabootovat a následně provést vámi zmíněný úkon? Nebo si to nebude rozumět?

A doplňující otázka - takto použitou flashku půjde poté znovu použít za účelem, za kterým byla koupena?

Odpoj napájanie, vyber veľkú baterku na cca tri-štyri minúty. Medzitým mačkaj, drž gombík power in/out nech sa vybijú obvody.

Ak nezaberie, resetni Bios jumperom vedľa CMOS, alebo vyber pecku baterku CMOS-u a skratni pod baterkou metalom kontakty.

Tento nešvar je známy pri ponechaní kombinovaného spánku (fastboot), rýchly štart v Správe napájania, časť RAM-ky sa rozhodí na voľné sektory pevného disku ako pri hiberfile + časť kernel zostane visieť stále v RAM.

Radšej si Rýchly štart vypni v Správe napájania v prípade, ak nakopneš mašinu do gr. prostredia Windows.

Nutná domluva !! V servisech jako první úkon je formát disku a rozjetí stroje na jejich diagnostickch systémech.Potom následuje znovu nainstalování stejné edice OS,co tam byla. Nebudou se "vrtat" do poškozeného OS. Nebo ano,ale bude to hodně drahé.