Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD (na okrajoch z dvoch strán je akoby svetlá škvrna)

Dobrý deň, prosím vedeli by ste mi poradiť, mám zakúpený nový NB ASUS VivoBook, a všimli sme si to iba pri čiernej obrazovke, že na okrajoch z dvoch strán je akoby svetlá škvrna, je to asi spôsobené osadením do rámu, mne to prijde akoby tam bol viac pritlačený, je to iba na dvoch miestach, šírka polkruhu asi tak 5cm cca, a keď akoby pritlačím na ten rám vidieť, že sa to ,,zväčší", chcem sa len spýtať, či to je v poriadku, alebo to môže nejako poškodiť obrazovku. Nie je to nijaká chyba ktorá by bránila v používaní, ja som si to ani nevšimla pri bežnom používaní, len pri spustení filmu, kedy je okolo ten čierny rám, no a je to v ňom na určitých miestach trocha presvetlená čierna. Ďakujem za radu.
Změna předmětu, původně: LCD (Kráťa)

Pravdepodobne nejde o chybu, ale o vlastnosť displeja závislú na konštrukcii. Displej je podsvietený nerovnomerne, len v niekoľkých bodoch. V blízkosti tých bodov je samozrejme podsvietenie vyššie. A to práve vidíš na "čiernom" displeji. Máš nový počítač, takže si všímaš aj takéto veci - časom ťa to prejde a na čierny displej prestaneš pozerať.