Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s tonerem OKI MC 342

Zdravim poradnu.

Mam problem s tiskarnou OKI MC 342dnw. Jelikoz mi dosel cerny toner,zakoupil jsem kompatibilni a vymenil. Hned pri vymene mi tiskarna pise chybu,ze toner neni,nebo je spatne naisntalovany. Zkousel jsem zpet zalozit predchazijici i original od OKI a furt stejne. Krom toho tiskarna pise,ze toner cerny je -1%.
Hledal jsem nejaky spusob,jak tiskarne zadat nejaky prikaz,ze je novy toner,at se to resetuje.
Nasel jsem tohle:
https://www.printerresetter.com/
Samozrejme to nepomohlo a ted krom toho,ze pise chybu u cernyho toneru,tak vyresetovalo vsechny barvy,ze jsou na 100% vcetne valce a zapikaci jednotky :-(
Tohle uz zrejme dokupy nedam,ale nevite nekdo,jak a co udelat s tou cernou?

Predem dekuji za pomoc!

Tak zkusim ten cip..Jen mne mrzi,ze vynulovalo vsechny tonery :-(( Zajimavy je,ze kdyz vytahnu tonery,tak tiskarna "pise" hodnoty spotrebaku jako pred tim..

Psal jsem do OKI,tak uvidim,jak se k tomu postavi-mam s nema docela dobrou zkusenost..A dle toho bud vymenim cip,vsechny tonery,nebo celou tiskarnu :-D

Diky vsem za rady..

Dnes volali z OKI.. Prej kdyz nepouzivam original toneru,ale "jen" kompatibilni,je dost mozny,ze reklamaci neuznaj..Ale zkusit to muzu,pokud by to neuznali,zaplatim "jen" diagnostiku..

Te dnevim,jestli se na to vy*** a koupit novy tonery,zresetovat tiskarnu a "jet" dal,nebo to dat na reklamaci..

Ty jsi snad čekal něco jiného?
Kromě toho s tiskárnou na 99.9% nic není. Prostě buď kup nový černý toner z jiného zdroje než byl ten nefunkční, nebo vyresetuj čip z toho vypsaného toneru a přehoď ho na ten nefunkční toner.
Tiskárna by pak měla normálně tisknout, akorát nebudeš vědět, kdy přesně ti dojdou ty vyresetované barevné tonery. Ale pokud trochu znám OKI tiskárny, tak když toner dojde, tak by se tiskárna měla ozvat, protože kromě čipu na toneru by tam měl být i senzor, který kontroluje skutečný nedostatek toneru.
Rovněž vyresetované fotoválce nepředstavují podle mě problém. Pokud se ti bude zdát, že je kvalita tisku nedostatečná, tak je můžeš vyměnit i dříve, než jim skončí resetem prodloužená životnost.

Já nechápu tohle myšlení. Vy si koupíte neoriginální toner, ten nefunguje, tak s tím běžíte za výrobcem tiskárny, ten vám (zcela správně) řekne, že to je neoriginálním tonerem a vy ten toner raději hodíte do koše, než byste ho reklamoval?
Jste pro prodejce neoriginálních tonerů poklad!

Kurte,vystridal jsem nekolik kompatibilnich toneru a nikdy jsem nemel problem..
Jde o to,ze tiskarna mi pise u vseho(vcetne zapekaci jednotky a valce)100%..Coz neodpovida skutecnosti..proto jsem bezel i za vyrobcem..
Samozrejme,ze bych reklamoval i toner,ale bohuzel uz davno nemam od nej paragon,fakturu,dodaci list..Jelikoz jsem s tim nemel problem,tak jsme ani doklady nedrzel-jj ma chyba..

OK, tak to chápu. Já se pracovně s podobnými případy setkávám a prostě mi uniká smysl takového počínání. Ale pokud nemáte doklad, pak s tím nic neuděláte.
Co se týká resetu - OKI tiskárny mají nepříjemnou vlastnosti, že mají dost striktně nastaveno počítání spotřeby, takže obvykle spotřební materiál hlásí konec životnosti o dost dřív, než deklaruje výrobce - někdy jde téměř o poloviční životnost oproti deklarované! A proto byly vyvinuty různé "resetery" (sám jsem dokonce svého času používal jeden přímo od OKI).
Jejich použitím nezpůsobíte žádné potíže s výjimkou toho, že prostě nebudete vědět, kdy ten který spotřební materiál dosáhne konce životnosti. Podle mého to nevadí u ničeho jiného, než u tonerů - ty prostě nebudou hlásit, že docházejí a zjistíte to až v okamžiku, kdy prostě dojdou. Nicméně to, jestli se blíží konec životnosti některého z válců, přenosové jednotky, nebo fixace, vám může být fuk, na funkci nemá vliv nějaké počítadlo, ale reálné opotřebení těch dílů.

Jeste jednou mockrat dekuji za ochotu a rady..
Tiskarna se nejak umoudrila a i u toho novyho toneru "pise" 100%.. Uvidim teda,jak se to bude vyvijet dal,ale zatim to necham byt..
Myslim si,ze stejne reklamaci neuznaj..Zandal jsem tam origo tonery a ukazuje to korektne.. :-(

Jeste jednou diky za vysvetleni..