Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus R752M Ničí disky

Zdrvím, nějaký pátek jsem tu nebyl ale hodila by se rada... Známá mi dodala na opravu Asus R752M. Vyměnili jí v tom disk a ani né měsíc a noťas nejede.... Tak jsem to zdiagnostikoval a disk KO... Dal jsem ho tedy na reklamaci, uznali a dali mi druhý. Vydržel tam sotva měsíc a opět mrtev. Benchmark v HDTune vypadá jako křivka mého života, možná i nějaké to polénko by se s tím dalo pořezat, prostě pila jako prase. Samozřejmě i vadné sektory. Jediné co mě napadá je flashnout BIOS a udělat instalaci na jiný disk (pokud starý vyreklamují tak to nemá cenu znovu riskovat) a pokud nepomůže tak to šlahnout do popeláka. Předpokládal bych závadu MB... Nějaké nápady ?

Stav mrtvolnosti je u mě stav kdy na disku není možno vlivem vadných sektorů a nestabilního čtení načíst operační systém a vyčíst data. Benchmark lítá mezi 0.1MB a 129MB za s. Na disku jsou desítky vadných sektorů. Před měsícem byl ještě zcela v pořádku.

pokud nepomůže tak to šlahnout do popeláka

tu kombinaci atomového zoufalce a málo výkonné kancelářské grafiky nemá cenu zachraňovat.
tipoval bych na problém s napájením, ale je to jedno. radši vzít jiný repas, co funguje.

bez grafiky:
https://www.ebay.com/itm/For-Asus-R752M-K751M-F751M-X751MA-Motherboard-X751MD-Rev-2-0-N2830-Mainboard/152960702513
o něco starší:
https://www.ebay.com/itm/For-ASUS-X751MD-Rev2-0-Motherboard-With-N3530-CPU-Mainboard-90NB0600-R00040-Test-/282818431752?oid=282718913592
to se nevyplatí.

p.s.: kontrola ram se bude hodit, ať víš jestli má cenu si je nechat. vadná ram bývá jednou z příčin vadného zápisu na disk.