Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik-odpajanie wifi ios

IPhone 6s pripojený na mikrotik rb962, po uzamknutie obrazovky odpojí wifi, ide na dáta operátora. Keď bol pripojený na stary wl500gp, bez problémov. Nič špeciálne som v mikrotik nenastavoval, čo sa týka wifi.

Pri prepnuti klienta na usporny rezim je potrebne aby to wifi v klientovi oznamila aj na AP, inak sa to sprava tak, ako keby sa klient stratil z dosahu siete. Pri strate signalu a bez oznamenia prechodu na usporny rezim od klienta AP caka urcity cas, kym klienta odhlasi zo siete. Byva to nastavene rozne, od 5min do 60min. wl500gp to mozno mal nastavene na nekonecno.

V toto pripade by to mal byt problem klienta opat, pretoze z nejakeho dovodu zahadzuje icmp packety.
Mozes skusit pridat ipad pre istotu este do access a connect listu, ale to by vplyv mat nemalo (ak si mal ROS v defualte a nic specialne si nenastavoval).
Protokol mas nastaveny 802.11?