Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomozete zlozit PC pre CAD/SolidEdge/3D modeling?

Dobry den, otazka je v predmete spravy, znamy ma poziadal o radu pri kupe PC, ktory bude sluzit v praci na AutoCAD, SolidEdge, 3D modelovanie suciastok a vyobrazovanie vyrobnych vykresov. Monitor uz ma (podmienkou je, aby bol na GK DVI aj VGA), potrebuje vsak cele PC od zakladov nove.

Aka doska? Aky CPU? Ake a kolko ramiek? Aka GK? Ake a kolko HDD? A naposledy, cim to vsetko uchladit, aby to bolo co najviac tiche? Cena nehra az taku velku rolu, ale zas prehanat nie je potrebne. Proste potrebuje spolahlivy a najma vykonny stroj na spominanu pracu. Kto ma skusenosti s cad/solidedge, bude vediet poradit, ci sa oplati do buducna stvorjadro, kolko ramiek tie programy podporuju, aka GK bude pre akceleraciu najlepsia (nie na hry) atp.

Za kazdu radu velmi pekne dakujem a posielam vopred chladene :beer:

p2p

pokial na cene velmi nezáleží,stálo by za to sa pozrieť na dosky od SuperMicro,Iwill pre dual Xeon procesory,ako grafiku z cenových dôvodov odporúčam ATi FireGL,pre spomínané účely úplne postačí aj niečo z najnižšej cenovej hladiny ako ati fireGL V3300/v3350,grafiky ako nv quadro a spol sú obvykle pomerne dosť cenovo premrštené,aj keď možno o niečo výkonnejšie ako nižšie modely ati fireGL,ale najnižšie modely ati sa dajú kúpiť už od cca 4000,-,kdežto quadro a spol začínajú cenovo niekde na cca 16000,- a ten cenový rozdiel je už poznať.Možno by stálo za to pozrieť aj ponuku Hewlett-Packard a jeho profi/poloprofi pracovných staníc a zakúpiť vhodné,kompletné riešenie,cenovo to nieje žiadna tragédia a bol by vyriešený aj celý problém so zháňaním vhodných komponentov a stavbou celého pc