Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s chlazením CPU

Dobrý den, potřebuju poradit s chlazením procesoru. Četl jsem, že ideální ''maximální'' teplota by měla být tak 60°C, ale mě to při hraní hry ukazuje až 85°C (program Advanced system care). Rád bych věděl jestli nejde nějak nastavit rychlost otáček na ventilátoru nebo jestli budu muset kupovat nové chlazení. Kdyby to chtělo nové chlazení, popř. jaké je vhodné a za rozumnou cenu (tak ideálně 600-800kč max.).

Předem děkuji za odpověď, tady je moje sestava:

Procesor: AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G 3.50GHz
Paměť RAM: 16 GB
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 950

Při hraní hry mam občas pocit že počítač běží pomaleji, ale není to pokaždé.. Přijde mi že někdy větrák jede naplno a to jsem na úvodní obrazovce, a když hraju hru tak větrák jede jak kdybych si kreslil v malování... Ale když přiložím ruku k chlazení při hraní tak je to pěkně zahřátý..

Grafika I procesor rozpálený pocitově určitě přes 70°C, v grafice je ten větráček vestavěný (ASUS mini GeForce GTX 950) a na procesoru je větráček Cooler Master ale víc nevim... potom už je jen větráček co odvádí teplo ze skříně a na tom neni žádnej štítek...

V klidu jsou teda vytížení a teplota CPU jaké? Když se to přehřívá tak, že se procesor podtaktuje, dá se zkontrolovat připevnění chladiče, zvýšit otáčky ventilátoru, vyměnit chladič za účinnější, zlepšit průtok vzduchu v case. Můžeš to zkusit bez bočnice. Jestli jsou takty normální, neřeš to.