Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# Náhodná složka č.2

Zdravím,

Nevěděl by někdo jak upravit kód:

string folder;

string DirFolder = @"C:\Users\(jméno)\Desktop";
string[] Folder = Directory.GetDirectories(DirFolder);
folder = (Folder[random.Next(Folder.Length)]);

tak, aby fungoval dokud nedojde nakonec indexu ? Kód funguje tak, že náhodně vybere složku z: (C:\Users\(název)\Desktop) a adresu uloží do stringu s názvem folder.
Jenomže abych nevypisoval tenhle příkaz např. stokrát, chtěl bych, aby kód fungoval dokud nedojde nakonec (např. (C:\Users\(název)\Desktop\Složka 1\Složka 2\Složka 3\Složka 4)

Děkuji

Už jsem tady psal hodněkrát, jednoduše řečeno, mám složku a v ni dalších 100 šložek a v těch složkách další složky a pořád dokola, v některých je více složek + podsložek v některých méně, chci aby generator vygeneroval náhodnou šložku dokud nedojde na konec složky (indexu)

Zlé to vysvětluju, je to složitější, na ploše mám složku (Složka č.1), v ní jsou dvě složky (další Složka č.1 + Složka č.2), v nich jsou další a pořád takhle dokola, nevím si rady s kodem, aby fungoval dokud nedojde nakonec kde už žadna další složka není a otevřel by ji

var folders = GetLeafFolders(DirFolder);
Console.WriteLine(folders[random.Next(folders.Count)]);

List<string> GetLeafFolders(string topFolder)
{
	var result = new List<string>();

	var subFolders = Directory.GetDirectories(topFolder);

	if (subFolders.Length == 0)
	{
		result.Add(topFolder);
		return result;
	}

	foreach (var folder in subFolders)
	{
		result.AddRange(GetLeafFolders(folder));
	}
	return result;
}