Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je "session cookie"?

Ahoj, v poslední době jsem narazil na pár podobných pojmů a nějak jsem se v tom ztratil.

*Session - v prohlížeči, vymaže se zavřením prohlížeče, v php pomocí$_SESSION['id']
Cookie - soubor v počítači uložený prohlížečem, zůstává v počítači do jeho smazání uživatelem nebo nastavením času expirace v php, v php pomocí $_COOKIE['id']
___
*Session by prý snad mělo existovat jen 24 minut. Nejsem si jistý, ale když jsem kdysi dělal nějaké zkušební stránky s přihlašováním, tuším, že jsem tam snad byl přihlášen i několik dní (do zavření prohlížeče). Jak to tedy je?

Mohl by mi to někdo, prosím, osvětlit tyto pojmy:
- session cookie - má něco společného se session?
- session na straně serveru
- session na straně klienta

Když budu na svém webu používat pouze $_SESSION, nemusím zobrazovat uživatelům, jestli souhlasí s používáním cookies?
Jestli jsem to správně pochopil, pokud bych si tam dal Google Statistics (či jiné jeho služby atd.), tak bych to tam mít musel, že? Kdybych si ale udělal nějaké svoje jednoduché statistiky třeba pomocí $_SERVER['REMOTE_ADDR'], musel bych nějaký souhlas zobrazovat?

Díky.

A co ten souhlas, musím zobrazovat, když používám $_SESSION?

Evropská unie přišla se směrnicí (tzv. sušenkovým zákonem), podle které musí uživatel webu dát souhlas s používáním cookies nebo obdobných mechanismů.

Bere se to jako obdobný mechanismus, nebo ne?