Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modrá smrt

Ahoj, potřeboval bych poradit. PC mi při hraní her čas od času hodí modrou smrt nebo nějaký error. Mám stolní PC : GTX 1070, Intel Xenon E3 3,40 GHZ, 2x 8gb ram, SSD disk Curcial 275 (na něm mám windows a hry), pak mám klasický disk WDC 1 tera (jen fotky, filmy,...) , zdroj 600W, nějaký větrák pro chlazení, nevím přesně typ základové desky (základovou desku mi měnili v servisu a problém s errory a modrou obrazovkou se nevyřešil)

Errory se objevují ve všech hrách, pokaždé něco jiného, někdy memory error, pak game crashed..., atd..
Modrá obrazovka a následný restart PC nastane průměrně po jedné hodině hraní (někdy i po 15 min)

PC jsem si nechával před dvěma lety postavit na míru, už byl na dvou reklamacích a výsledek: bez závad. Jednou jsem zaplatil jiný servis, tam prý proběhl test všech komponentů a také bez závad.
Bratr si kupoval stejný PC jako já (bez jediného rozdílu) a vše mu běží bez problémů.

Aktualizovaný ovladače a windows mám (několikrát jsem to formátoval + v servisu mi to také formátovali a provedli instalaci windowsu + ovladačů.

Zkoušel jsem s bratrem vyměnit ramky z jeho PC do mého a také nepomohlo.

Nevíte čím by to mohlo být? Nechce se mi kupovat nové komponenty kus po kusu a zjišťovat, kde je chyba.

Ve správci počítače jsem v historii našel, že modrou obrazovku mi způsobuje Kernel-Power 41 (přiložený screen a nějaký vygenerovaný soubor v příloze)

- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

EventID 41

Version 6

Level 1

Task 63

Opcode 0

Keywords 0x8000400000000002

- TimeCreated

[ SystemTime] 2018-10-11T13:39:17.767903100Z

EventRecordID 7528

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8

Channel System

Computer DESKTOP-DRGE8FA

- Security

[ UserID] S-1-5-18

- EventData

BugcheckCode 26
BugcheckParameter1 0x61941
BugcheckParameter2 0x1ffc1f6eb38
BugcheckParameter3 0xd
BugcheckParameter4 0xffff840b4c50fb00
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 0
CsEntryScenarioInstanceId 0
BugcheckInfoFromEFI false
CheckpointStatus 0

Podľa guid kľúča clsid bude zrejme chyba/konflikt v zavádzacom sektore alokačnej tabuľky.
(Prvý sektor, cluster na pevnom disku, obsahuje veškeré údaje o Bios, HW reťazci, sektoroch, ID logických oddieloch, programovej tabuľky MFT a dáta o obslužnom OS).

Skus cestou nástroja Diskpart.exe - clean (z ISO bootu Windows), zmazať prvý sektor na pevnom disku a nahodiť znovu čisté MBR, nasleduje formát NTFS a z ISO úplne čistá inštalácia Windows. (GPT/Uefi nepoužívaj, v Bios vypni uefi/legacy/secureboot).

Lenže ak nevieš ani nedokážeš odhaliť stránkovací makrovírus "swap" z dielne MS v koreni primárneho oddielu, potom je to s tebou ťažký pôrod. Kto ti nahodil OS, bolo to priamo v Servise?

ak nevieš ani nedokážeš odhaliť stránkovací makrovírus "swap"

milé nudo, až mu přestane pc bsodovat, potom ať si zbytečný swap klidně odstraní. do té doby bychom rádi viděli nějaký log - pokud je.
tazatel štká že má problém, ale nedělá nic pro to, aby se o něm něco dozvěděl.
jak lze zříti, typický uživatel w10 je neschopný si zobrazit skryté/systémové soubory na disku nebo spustit příkazový řádek a v něm jednoduchý příkaz.
potom snad bude lepší, když se v tom pc servisu rovnou ubytuje.