Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik - zadanie frekvencie wifi 5GHz

Ako je to s frekvenciami / kanalmi na 802.11ac ?
ked nastavim auto, hodi ma to na 5200, tam sa mi aj telefon prihlasi. Ale ked to uz zmenim na 5280, nenajde siet. V podstate som nenasiel inu frekvenciu, na ktoru by sa vedel pripojit. Ale ked som sledoval pasmo, tak som nasiel niekolko Wifree na kanale okolo 100 .... Teraz som nastavil 5600, 20/40/80 eeCe, a ked pozriem na telefon, tak vidim ze vysielam na kanali 44, to moze byt tak 5220 . . . ??????

No to je mozne, ale vyberal som z ponuky, nastavl som 5600 a skusal som vsetky moznosti, Ceee, eCee, eeCe, eeeC aj XXXX . . . na ziadnej som sa nepripojil, ak bolo country Slovakia. Ak som tam dal debyg, ejhla, siet nabehla, aj na danej frekvencii . . . takze ????

Moze to suvisiet s tym, ze pri nastaveni SK sa do Beaconu prida informacia, ze v tomto regione je mozne pouzit len vnutorne 5GHz kanaly. Tu su kanaly 36-48 (UNII-1 - Lower Band), t.j. len jeden 80 MHz siroky kanal. No a 5600 je kanal 120. Klient (PC,tlf..) sa nastavi z toho Beaconu (ak to ma tak v ovladaci naprogramovane) a frekfencie, ktore su mimo rozsahu pouzitelnych kanalov odmietne.