Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opravdu jsem tak blbej, že jsem vymazal Windows update Service

Nadpis mluví za vše, blbla mi aktualizace, prohledával jsem google a místo zastavení služby Windows update jsem dal smazat. Je nějaká cesta jak z toho ven, jinak než kompletní reinstalací Windows 10? Googloval jsem co se dá ale služba jako taková se zřejmě nedá znovu zaimplementovat a genltemansky dělat, že se nic nestalo?

Díky.

Zkoušel jsem zmíněný pokus přes příkaz DISM.exe a sfc /scannow několikrát, vždy napíše že úspěšně opravil soubory ale služba je stále pryč. Bod obnovení mám bohužel v příliš brzké minulosti, pár dní jsem googloval než jsem se obrátil na vás.

Reinstalace Windows 10 - spíš oprava, je v dnešní době velmi jednoduchá na pár minut.
Stačí stáhnout aktuální ISO obraz, ten rozbalit na disk (třeba 7Zip) a ze složky spustit setup.exe
Nechat výchozí zachování souborů a aplikací. Za pár minut je hotovo a instalace opraví všechny úmyslně i neúmyslně provedené zásahy do systému.

Na kieho šľaka píšeš o rozbalení ISO nejakou zipkou?

W10 má integrovaný nástroj, ktorým stačí kliknúť na ISO W10 svojej edície a verzie a následne kliknúť priamo na Setup.exe.

V gr.prostredí Windows stačí v modrom okne spustiť "prešrotovanie" s opravou celého OS (aj Registrov), ktoré trvá max.45 minút s troma automatickými reštartami systému. Pozn.: Len ten nekonečný binec torza ponechaný v koreni primárneho oddielu a systéme je nutné vyčistiť vhodným skriptom.

bitsadmin /reset /allusers

cleanmgr.exe /D C /sageset:1

cleanmgr.exe /sagerun:1

dism.exe /online /cleanup-image /spsuperseded /hidesp

del /s /f /q %systemdrive%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\*.tmp
del /s /f /q %systemroot%\Temp\*.*
del /f /q %systemdrive%\*.exe
del /f /q %appdata%\*.exe
del /s /f /q %TEMP%
del /s /f /q %TMP%

prípadne zmazať zložku s jej obahom:
RMDIR /s /q C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Temp\*.*"
del /f /q "%userprofile%\*.exe"
del /f /q "%userprofile%\AppData\Local\*.exe"
del /f /q "%userprofile%\AppData\Roaming\*.exe"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\ApplicationHistory\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Caches\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\History\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies\*.*"
del /f /s /q "%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\*.*"

del /f /s /q "%userprofile%\~*.*"

del /f /s /q "C:\Windows\Temp\*.*"
del /f /q "C:\Windows\Tasks\*.JOB"
del /f /q "C:\Users\Public\*.*"
del /f /q "C:\Users\Public\AppData\*.*"
del /f /q "C:\Users\AppData\Roaming\*.*"

Ja to píšu pro normální lidi, ty si tady honíš ego. To je jediný rozdíl.
Po rozbalení ISO mám jistotu, že se instalátor k datům dostane i v průběhu restartů, což v okamžiku připojeného ISO jisté není, podobně jako když instaluješ s flashky - už se mi párkrát stalo, že to neprošlo. Proto jdu cestou jistoty a problémům předcházím.

V každom prípade predstavuješ médiami nadrveného všeumelca v oblasti Windows 10.

Nie je nutné extra rozbalovať ISO do zložky, lebo inštalátor sa sám, live, "ex privata industria", postará o dekomprimovanie dát z ISO do príslušných systémových zložiek pred prvým reštartom, či do koreňa disku. Dokonca, ak si inštalátor nedokáže poradiť, snaží sa nacpať dáta na voľné miesto iného úložiska, ktoré považuje za vhodné.

Inštalátor W10, ak zistí prípadný nedostatok miesta na systémovom oddiele, ošahá komplet primárny oddiel, vykope nepotrebné údaje z C:\, aby mohol vykonať po uvoľnení oddielu "prešrotovanie" s následnou opravou chýbajúcich/pozmenených knihovní, exe, či doplnení odstránených kľúčov Registrov.

Je nutné počas predmetných úkonov byť neustále pripojený na net, aby sa telemetriou komparovali dáta na serveroch MS.

W10 predstavuje inteligentný OS, ktorý je momentálne neprekonateľný v svojej podobe medzi OS.

WU je zložka s exe súborom a dll, ktorú spolu s Registrami, zmazaním príslušného kľúča, znefunkčníš. (Detto Defender, Telemetria, appraiser, ceip, Cortana, Bing, Store, a spol.)

Schrasti ti si napríklad platený nLite (alebo, ak dokážeš zohnať podpultový crack), tam sa doberieš viac znalostí, napríklad pri skresaní ISO Windows pred prvotnou inštaláciou.

Otázka nie je vyriešená.

WU sa nedá bez manuálneho, priam "brutálneho" zásahu do systému odstrániť, ale ani triviálne retroaktívne napraviť bez prístupových práv "premissions trustedinstaller".

práve z uvedeného dôvodu mám rád Windows, je maznavý, láskavý, celosvetovo prístupný, hebký, lahodný, pritom je to neprekonateľná líška mazaná, ktorá nemá na trhu konkurenciu.

Ráno jsem koukal jak se zvrhla tato debata, nicméně jsem přemýšlel, jak jsem službu vymazal a přesný postup už si nepamatuji, problém začal už na konci září. Vím jen, že jsem prvně hledal řešení problému 0x80070424, postupoval jsem dle návodu jednoho z webu, kde se skrze příkazový řádek zastavila služba wuauserv (Windows update) a následně bylo možné ji vymazat (nebo jsem ji vymazal přímo z příkazového řádku ale proč bych to dělal to netuším), každopádně opravdu jsem v seznamu služeb neměl vůbec uveden Windows update a teprve kopírování složky BITS a wuauserv z registrů jiného PC problém vyřešilo. Teď mám již nainstalovaný nejnovější Windows 10.

to nejsou žádné složky (s reálnými soubory na disku), ale stromová struktura klíčů (=nastavení) v registrech.
samotné nastavení jde přenést přes .reg soubor.

protože ikony těch klíčů mají žlutou barvu (podobně taky ikona .zip archívu), uživatelé zblblí z průzkumníka si to pletou a považují všechno za složky - i tu strukturu, co jim ukazuje regedit.
takže bylo smazáno jen nastavení z registrů, soubory na disku zůstaly. proto neměl dism či sfc co obnovovat.

ale metoda porovnat s druhým pc je dobrá, výsledek to přineslo.