Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel: tisk vybraných buněk barevně, zbytek č/b

Rozsáhlá excelová tabulka, pro prácï v ní jsou různobarevně podbarveny některé buňky/sloupce. Taktéž hodnoty (čísla) jsou vícebarevné. Excel 2007.

U tisku si mohu vybrat (nastavení listu v Excelu):
- barevný tisk, kdy se tabulka vytiskne tak, jak je na obrazovce
- černobílý tisk, pozadí buněk je ignorováno

Existuje nějaká možnost (či vylepšení v novějších verzích Excelu), abych si mohl vybrat, co chci tisknout barevně a co černobíle? Například, že se bude ignorovat pozadí buněk, ale hodnoty, které jsou červeně, budou také červeně vytištěny. Tedy "skoro" č/b tisk, barevně budou jen červená (např. záporná) čísla.

Případně, pokud by existovala možnost určit i případný tisk pozadí vybraných buněk.

Vím, mohl bych si vytvořit další pomocný list, který by přebíral data z toho původního a tam si to formátování poupravit. U rozsáhlých sešitů s mnoha listy je to ale nepohodlné.

Moc tomu nevěřím, že něco takového existuje, ale kdyby… budu rád :-)
Díky.

Přikládám řešení pomocí VBA. Před tiskem je zavoláno makro které projde oblast buněk a do pole si poznamená čísla barev jednotlivých buněk. Poté z oblasti odstraní barvu výplně, proběhne tisk a poté znovu projde oblast buněk a vrátí barvu výplně.

Nevím jak se to bude chovat u rozsáhlé tabulky, oblast se prochází po jednotlivých buňkách, může (nejspíše bude) to pomalé.

PS: Nebo mě napadá ještě jedna možnost, před tiskem vložit do sešitu pomocný list na který se překopíruje formát oblasti, z tisknutého listu se odstraní, proběhne tisk a z pomocného listu se formátování vrátí do listu původního, pomocný list se odstraní.