Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hardwarem? Bluescreeny, freezování obrazovek etc.

Zdravím,

začnu tím, z čeho se můj počítač skládá:

MOBO: MSI X99S GAMING 7, LGA 2011, DDR4, ATX

CPU: Intel Core i7-6800K

CPU Cooling: NZXT Kraken X61

RAM: Kingston HyperX Savage Black, 2x8GB

DDR4, 2800MHz, CL14

GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G

HDD: Seagate SV35.5, 2TB

SSD: Samsung 850 EVO, 250GB

PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, 80+ gold

Monitor: Benq RL2455HM, LCD 24"

Asi před třemi dny se mi při hraní jedné počítačové hry stala zvláštní věc. Začal mi do sluchátek bzučet zvuk, zamrzla mi obrazovka a počítač se sám restartoval. Poté se ani nemohl sám nahodit. Na internetu radili reinstalování ram pamětí, tak jsem je při vypnutém počítači (a zdroji) vypojil a zapojil. Poté šel počítač celý den v pořádku, ale den poté to samé. Přikládám video toho, co se mi děje právě teď. Vyskočil mi i bluescreen s názvem: VIDEO SCHEDULER INTERNAL ERROR. Bohužel neznám tyto věci natolik, abych mohl identifikovat chybu a proto se obracím o pomoc na Vás. Předpokládám, že je chyba v hardwaru, ale jistý si nejsem. Při testu grafiky FunMark mi naběhla teplota až na 92 stupňů, kdy už jsem dostal strach a program raději vypl. Budu rád, za všechny Vaše rady.

Screenshot: https://ctrlv.cz/vE7E

Video: https://www.youtube.com/watch?v=FlTmXEQ5oi4&feature=youtu.be

S přáním hezkého zbytku dne,

Fokzik
Zmena predmetu, pôvodne: PROBLÉM S HARDWAREM? BLUESCREENY, FREEZOVÁNÍ OBRAZOVEK ETC. (moose)

msi s tím má snad otestované tyto ovladače:
https://cz.msi.com/Graphics-card/support/GTX-970-GAMING-4G#down-driver&Win10%2064

podíval bych se že jsou dobře doražené konektory, že tam není žádná noname redukce v napájení.

možná by to chtělo v prohlížeči událostí zkontrolovat celý kód chyby (nebo nirsoft bsod viewer):
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/debugger/bug-check-0x119---video-scheduler-internal-error

Mimo jiz uvedené rady vyse : K ohledu na tvou sestavu bych navstívil BIOS a povypinal pretacecí funkce.
Podle kratkeho popisku bych rekl ze je nejka HW pre nebo podpajená.
Nekteré zakladni desky s procesory "..K" provadi u první inicializaci CPU tzv Auto Overclocking, prenastavi V-Core, pracovni frekvenci pameti RAM a podobne.
Bohuzel stale je to jen Auto funkce a nic nenahradi ruku zkuseného Overclockistu ?!(to zni divne co :-)), a nastavene hodnoty nemusí byt stabilni.
U OC jsem se stim potkaval docela casto ne jen ve hrach ale ve videu treba cert to vem. Hlavni pricinou bylo CPU a RAM. (RAM nastav na 2666MHz na CL nesahej, nechat AUTO, podivej se na VCore, povypinej veskeré OC funkce).
#Vse se provadi na urovni BIOSU (zadny OC pres SW, je-li tak "odistalovat"). To samé graficka karta, jestli je pretocená "stahnout" (u te grafiky byc to trochu stahl i kdyz je OC tovarne - treba pres AfterBurner na zakousku co to da, staci o 5% ´gpu+memory clock').