Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnovení BIOSu na desce ASUS B85M-G

Zdravím ve spolek,

prosím o radu, zda je možné obnovit BIOS na desce ASUS B85M-G. Aktualizoval jsem firmware na nejnovější dostupnou verzi (3602). Ke konci aktualizace se objevila hláška, že se úspěšně podařilo aktualizovat, nicméně po následném restartu se BIOS již nenačte, na obrazovce zůstane pouze "pomlčka" u levého horního rohu, viz. screenshot. Zkoušel jsem resetovat CMOS pomocí přepnutí jumperu i vytáhnutí baterie na základní desce, nepomohlo. Dále se uvádí, že je možné načíst, aktualizovat BIOS z flash disku, na kterém bude umístěn, to se mi zatím nepodařilo.

Máte ještě další nápady?

Předem díky za pomoc

Michal

viz manuál k desce, Asus má Crashfree BIOS utilitu. Stačí do mechaniky vložit DVD s drivery k desce, je na něm recovery (případně použít USB flash) - viz manuál k desce.

Předpokládám, že baterku i jumper jsi prováděl s odpojeným napájením! A taky že ta baterka byla ven aspoň na pár minut!