Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypinani systemu

zdravim,potrebuji poradit,kdyz pripojim kabel od internetu k pocitaci tak mi zachvilku najede tabulka vypinani systemu(restart za 1minutu):NT AUTHORITY/SYSTEM tuto akci vyvolal DCOM SERVER PROCESS LAUNCHER,nevim si rady prosim poradte,mel jsem viry ale ty jsem uz odstranil.Diky vsem za rady

vir jsi neodstranil.
máš zastaralou verzi windows (špatný servicepack, případně chybějící záplaty), smazání viru nepomůže - okamžitě je jiným zavirovaným pc po síti napaden znovu.
taky nemáš žádný firewall, nebo sis v něm vychytrale povolil výjimku pro sdílení souborů ven do internetu, čili nejsi vůbec chráněn.

1) odpojit kabel
2) sehnat správný servicepack nebo záplaty - nepíšeš co máš za verzi - nainstalovat
3) a zapnout firewall, případně zcenzurovat výjimky

máš veřejnou ip, že?

verzi windows + servicepack uvidíš v nějakém okně windows - třeba tento pc - help - o windows
pro win2000 potřebuješ servicepack4, + doinstalovat záplaty pro blaster a sasser a doporučuje se update
win2000 nemají jako součást firewall, nějaký si doinstaluj. i když - samoadmini tam hned povolí výjimky pro všechny síťové viry které si o to řeknou, takže je spíš na nic.

pro xp to řeší servicepack2, nic nižšího by nemělo v síti existovat.