Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to stim taktovanim ?

Ahoj, zajimalo by me jak je to stim taktovanim Grafiky? Pamatuju si ze jsem mel Intel core i3 procesor, 16gb ram, ale grafiku asi geforce GT940 tak jsem si rikal ze bych mohl zkusit zvednout vykon grafiky tim ze ji pretaktuji, se stupnemi nikdy problem nebyl, problem byl to ze jakmile jsem to pretaktoval na MSI afterburner, / zvedl jsem clock speed, tak ucinek byl opacny, ve hrach jsem mel dokonce o 10-20 mene FPS nez pred taktovanim grafiky, pak jsem to vratil do normalu a zase jsem mel fps tolik co drive, a nestalo se mi to u prvniho pc co to melo opacny ucinek ze to spis fps snizilo o dost. dekuji za odpoved.

Dam priklad

Fortnite pred taktovanim: 50-60 FPS
Fortnite po taktovani: 22-30 FPS

jen by me zajmalo jak je to mozne ze to ma opacny ucinek, planuju si totiz pretaktovat moji GTX 960 ale nechci aby to zas melo opacny ucinek, stupne grafiky jsou 32c ve windowsu a 45 pri hrani.