Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome na Androidu žere moc dat

Ahoj, měl bych dotaz ohledně Google Chrome na Android. Kdykoliv spustím Chrome na mobilu na data, tak má strašnou spotřebu...Stačí, abych ho spustil a kouknul se 1x na internet, chvíli koukal po seznamu, nic moc nenačetl a klidně 15MB dat je pryč...a to i přes to, že mám spuštění úsporný režim. Přijde mi to strašně moc dat, jelikož mám omezený počet dat na tarifu. Nemáte zkušenosti s tím, že by byly jiné prohlížeče na Android více úsporné? V mém případě by stačila hodina na internetu a měl bych data pryč...Díky :)

15MB je práve naopak hodne málo. Problémom je skôr u poskytovateľa ktorý dáva príliš malé balíky dat.

Ostatne Chrome vs iný prehliadač v spotrebe dát nieje takmer žiadny rozdiel (rádovo možno do 2% aj to len za určitých situácií, teda u vätšiny stránok) samozrejme je možné spraviť aj stránku tak aby v jednom prehliadači to stiahlo o 50% viac dát ako v druhom, ale to nieje problém prehliadača. Skôr by som povedal že stránky sú na nete spravené "retardovane". Bežné je držať stránku pod 500kB, v prípade fotogalérií, či nejakých komplexných dynamických weboch do 2MB (základný Load).

Len ako príklad, seznam.cz spotrebuje 1.7MB, s tým že dynamicky sa pri scrollovaní dočitáva ďalší obsah, takže to môže narásť aj na 5-10MB nebo i víc.

Inak ja mám tarif 300GB (307200MB) mobilných dát za 12€ (300Czk)

Chvíli koukal po seznamu znamená, načetl seznam, otevřel 2-3 novinky a net vypnul...Pro mě, když mám pouze 200MB internetu, je taková spotřeba dat hrozně vysoká. Videa vůbec nepouštím, nic takového. Stačí mi pouze internet, ale tohle je pro mě velká spotřeba dat. Chcete tím tedy říct, že v podstatě řešení, krom navýšení množství dat není?