Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záseky PC, ale jenom v Brně !

Zdravím osazenstvo,

předně vypíšu konfiguraci: Asrock X99, i7 5820k, MSI GTX 1070, 250gb SSD, 550W Corsair, Win 10.

Děje se mi tato věc - Doma na Vysočině PC funguje normálně, ale v týdnu odjíždim do Brna PC připojím a začne se sekat, záseky v pohybu myši, ve hrách, praskavy zvuk z reproduktoru. Počítač mám sice přetaktovaný, ale i po vrácení na default neni žádná změna. Windows občas spadne s hláškou něco o pamětech.

Takhle je to už dva týdny uplně stejný problém, jen co přijedu na vysočinu, pc funguje normálně.

Napadá mě jedině, že by bylo kolísavé napětí v zástrčce ?

Momentálně jsem na Vysočině a vyzkoušet to budu moci v pondělí. Napadlo mě to až dnes při cestě domů a zároveň i to, zeptat se tu, zda je takový projev možný být napětím. Koukám nenapsal jsem RAM - DDR4 2 x 8 GB Corsair.

Windows občas spadne s hláškou něco o pamětech.

nic ti nebrání si ty písmenka přečíst.
když je nenajdeš v prohlížeči událostí -> protokoly windows -> system, tak se dají vydolovat pomocí nirsoft bsod viewer.

jiný zdroj na vyzkoušení asi nemáš.

paměti: dá se nechat běžet nějaký memtest - z boot cd, některé edice windows ho mají v sobě.