Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nějak zjistit datum vystavení dokumentu na web?

Dá se nějakým věrohodným způsobem doložit datum vystavení nějakého dokumentu na web? Například se jedná o dokument Schvaleni_planu_pece.pdf, který byl údajně schválen 3.10., vytvořen byl 4.10. (informace v souboru), ale na webu byl vystaven až 20.10., což by ale bylo nutné prokázat, jinak je to tvrzení proti tvrzení.
https://www.pardubickykraj.cz/plany-pece-o-zvlaste-chranena-uzemi/97915/prirodni-rezervace-kralova-zahrada

To, ze plan byl schválen 3.10. a dokument vytvořen 4.10. (zápis) ještě nemusí být špatně.
Pokud je to vysledek jednání nějakého zastupitelstva, pak o tom existuje zapis z jednání.
Že byl dokument vytvořen 20. taky nemusí být špatně. Predstav si, že tam byla hrubka a někdo dostal za úkol to opravit.
Hledal bych to v nějakém zapisu z jednání, ty se podepisují a archivují

Dôveryhodné by to bolo, ak by si mal záznam z nejakého dôveryhodného archívu, ktorý danú stránku zaindexoval. Príkladom takého archívu by mohol byť web.archive.org, ktorý ale túto stránku zaindexovanú príliš nemá (https://web.archive.org/web/20170607001312/https://www.pardubickykraj.cz/).

Ten web má určite vo svojej databáze metadáta k danému súboru, v ktorých je uložený aj dátum nahratia. Takže ak by si mal prístup k serveru, tak by sa to dalo dokázať. Dokázať by si to ale mohol aj nepriamo. Každý dokument na tej stránke má identifikátor. Vyzerá to tak, že teba zaujíma, kedy bol nahraný dokument s identifikátorom 48466 (http://www.pardubickykraj.cz/viewDocument.asp?document=48466&file=48671). Keď si pozrieš napr. dokument s identifikátorom 48450 (http://www.pardubickykraj.cz/viewDocument.asp?document=48450), tak na ňom vidíš dátum 11.10. Za predpokladu, že identifikátory dokumentov sú prideľované v rastúcej postupnosti potom platí, že dokument 48466 bol nahraný po tomto dátume.

v písomnej podobe bol prijatý 3.10 a uložený jednak na príslušnom odbore ochrany prírody na Krajskom úrade a v druhej kopii v ústrednom zozname ochrany prírody,to je záväzná vec,nie jeho zverejnenie na webe,keď už ide o to,odkedy je dokument a z neho vyplývajúce zákazy/príkazy platné,dokument je verejne dostupný aj v písomnej podobe a aj neskôr na webe,o jednaní a možnosti pripomienkovať plán starostlivosti bolo informované na výveske príslušných úradov,čím si úrady tiež splnili svoju povinnosť.....netuším,čo hodláš preukazovať,ale dokument vo finálnej podobe je dostupný v písomnej podobe odo dňa jeho schválenia a dodatočné zverejnenie na webe nemá odkladnú účinnosť jeho platnosti....