Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalace Win10 z datamined Product Key

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Nedávno jsem si koupil starší notebook z bazaru. Dostal jsem jej s už nainstalovanou edicí Win 10 Pro , s tím ale, že na zařízení není nikde vylepený štítek a jediné co zde je, je nálepka Windows 7. Tj. systém byl pravděpodobně na Win10 Upgradován. Nicméně chtěl bych tento notebook přeinstalovat. Pokud zjistím Product key skrze nějaký product key finder, bude to stačit pro přeinstalaci windows (chci win 10 a ne 7) ? A onen product key co mi to ukazuje (skrze program), tak je ten pro WIn7 (původní) nebo pro Win 10 (po upgradu), liší-li se vůbec ony dva kody .... ?

Původ OS na tomto NB asi nevypátráš. Ten štítek,co tam dole je byl platný pro OEM Windows 7 na novém NB. Nikdo neví a nezjistí kolikrát byl NB přeinstalovaný. Budeš muset jen zkoušet,zda-li najitý key bude fungovat. Podle mne nebude.

Jenže to neznamená,že je aktivace provedena platným key. Proč nevěřím ? Píšeš,že na NB je Windows 10 Pro. Na NB je štítek s Windows 7. Takže tam byla licence OEM. Nevím,jestli šlo upgradovat z licence OEM (Home Premium se dávaly na nové NB) na verzi Windows 10 Pro. Myslím,že šlo jen na verzi Home.