Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se tvrdě vypíná při nabíjení

Zdravím,
mám jeden problém který mi leze na nervy už několik měsíců; můj skoro 5 let starý notebook Lenovo
(W10, 4 GB RAM, Intel Pentium CPU, Intel grafika) se z nějakého důvodu tvrdě vypíná po pár minutách nabíjení (když je spuštěný)
Přehřívání bych úplně vyloučila; může se to stát pár minut po tom co ho zapnu s minimální zátěží.
Někdy se stává že se nevypne úplně (větrák pořád běží), ale jen zčerná obrazovka a nejde s ním nic dělat.
Potom co se to stane nejde normálním způsobem zapnout, musím ho vypojit z nabíječky, vyndat baterku, dát jí zpátky a až potom jde zapnout.
Do teď jsem to řešila tak že jsem ho jednoduše nabila když byl vypnutý a pak jela na baterce, bohužel jen necelou hodinu na nejnižší výkon, baterie je na tom taky dost špatně (ale nemyslím si že může za to vypínání)

Budu ráda za každou odpověď, díky moc.

Máš podľa diagnózy v čudu grafiku. Skus sa prepnúť do Núdzového režimu OS W10 a takto pracuj v záťaži s mašinou. Núdzák si pre desinu vygúgli, alebo použi prepnutie v msconfig.exe - reštart PC.