Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SMART TV 4Ks podporou MPEG4 (DivX,Xvid)

zdravím, přecházím z klasické TV kvůli DVBT2, už jsem si vybral náhradu Samsung UE49NU7172 za 11tis.
pročítám diskuze a zjišťuju že tyto nové TV nepodporují oblíbené kodeky DivX, kterých má každý doma hromadu. chápu, že v tomto nízkém rozlišení to bude na TV šílené, ale mám spoustu pohádek pro děti, které na těchto TV nepřehraju
máte někdo tip na podobnou TV která jesště přehraje všechno?
díky
případně jak by šlo obejít TV a přehrát třeba ze starého settopboxu / notebooku nebo něčeho kde bych mohl připojit externí disk a třeba přes HDMI to pustit do té TV

díky. klasická TV je pro mě ta na které jsme vyrůstali CRT, mám starý Panasonic, skvělé reproduktory, sice váží přes 50kg ale skvěle šlapě, k tomu settopbox evolve galaxy který přehraje všechno, bohužel je to DVBT
můžu pořídit za 600 nový DVBT2 ale chtěl jsem už zrovna celou TV do spraveného obýváku

pohádky a filmy mám na externím disku, většina divx xvid, bohužel jsem se informoval a od roku 2018 už samsungy (nevím jak jiní) nepodporují, takže buď propojit přes HDMI televizi s PC/notebookem a pouštět takto anebo převést videa do MKV například, což bude asi pracné ale ve finále pohodlnější

zase nechci hledat "horší" novou televizi která to umí a za 5 let budu litovat že mám jen fullhd z roku 2016

na alza je u této televize ke stažení manuál, od strany 150 je výčet formátů a je tam uvedeno
Kodeky DivX a DTS nejsou podporovány modely televizorů Samsung vydanými v roce 2018 potvrdil mě to i nějaký specialista z obchodu a na pár vláknech sikuze to taky píšou

budu rád když to půjde, ale pak nevím proč píšou uživatelé že to nejde
manuál snese všechno, dokonce na alze mají v popisu že to umí timeshift a nahrávání na usb a když sem to vzpoměl, prý chyba že to opraví, takže realita se ukáže hned doma :-)
díkes

Podľa manuálu v prístrojoch vyrobených do 2018 - prístroje vyrobené v 2018 NEPODPORUJÚ
Návod https://www.euronics.cz/navod/televize-samsung-ue49nu7172-cerna-samue49nu7172/p478171/ - strana 146 uvedeného manuálu:

Omezení týkající se práce s fotografiemi, videem či hudebními soubory Spustit
● Televizor podporuje pouze velkokapacitní paměťová zařízení USB. Velkokapacitní paměťové zařízení je
označení pro třídu úložných zařízení. Mezi tato zařízení patří externí pevné disky, čtečky paměťových karet
a digitální fotoaparáty. (Rozbočovače USB nejsou podporovány.) Tato zařízení musí být připojena přímo
ke konektoru USB televizoru. Při připojení pomocí prodlužovacího kabelu USB nemusí televizor rozpoznat
zařízení USB nebo nemusí přečíst soubory uložené v zařízení. Neodpojujte zařízení USB, když probíhá přenos
souborů.
● Při připojení externího pevného disku použijte port USB (HDD). Doporučujeme používat externí pevný disk
s vlastním napájecím adaptérem.
● Určité typy digitálních fotoaparátů, kamer nebo zvukových zařízení nemusí být s tímto televizorem
kompatibilní.
● Pokud je k televizoru připojeno více zařízení USB, nemusí televizor některá zařízení rozpoznat, případně
nerozpozná vůbec žádné. Zařízení USB využívající výkonový vstup připojujte ke konektoru USB [5 V, 1 A].
● Televizor podporuje systémy souborů FAT, exFAT a NTFS.
● Po seřazení souborů v režimu Složky dokáže televizor zobrazit až 1 000 souborů v jedné složce. Pokud zařízení
USB obsahuje více než 8 000 souborů a složek, mohou být některé soubory nebo složky nedostupné.
● Některé soubory se v závislosti na kódování nemusí v televizoru přehrát.
● Některé soubory nejsou podporovány u všech modelů.
● UHD Video Pack (Video Pack UHD) není podporován televizory Samsung UHD vyrobenými v roce 2017 a
později.
● Kodeky DivX a DTS nejsou podporovány modely televizorů Samsung vydanými v roce 2018.

nepotřebuju se dětí zbavovat, ale být spolu, pokud bude nová tak opět jen jedna :-)
přestalo nám jít v létě Déčko, zatím se dívají na staré pohádky z disku přes setopbox ale chci už smart s internetem, pustit si něco z youtube, mrknout na pinterest když budem něco vyrábět a nehledět si přes rameno v mobilu
možná to řeším zbytečně staré pohádky, které budou v rozlišení 4K jako mastný flek ale ne všechno nové je dobré, tak ať mám něco v záloze

Z prve prerhavanei z domaceho archivu je blbost...moj otec ma(l) stovky cd so "vzacnymi" vecami a filmami, ale...doba sa zmenila. To, co sa kedysi pracne kopirovalo a zhanalo, pretoze to bolo ozaj vzacne ta dnes stoji chvilu casu a googlovania, torentovania a pod.
Zabudni na stare divx a vsetkoto vyhod, je to len stary brak.
Teraz k veci...TV je len zobrazovadlo, moze byt sumafuk co TV podporuje, podstatny je hlavne obraz.
Sam si naznacil riesenie s pc/nb pripojenom cez hdmi k TV...toto ti bude fungovat vzdy. Modernejsie je vsak skor klonovanie obrazu cez castovacie technologie, pretoze nepotrebujes kabel, aj ked tam mozes narazit na urcite problemy (synchro zvuku a obrazu).
Miracast a spol dnes podporuje kady vyrobca TV, ak by si nebol spokojny existuju rozne mikrokrabicky od RPI az po Chromecast, ktore ti nahradia intregovane moduly v TV.

díky, mám podobnou zkušenost s archivem, na netu je téměř vše dostupné. bohužel ne dětské filmy v CZ, myslím tím staré disnejovky, ty asi v cz z torrentů nestahneš
asi to půjde pořešit jak píšeš, zkusím napřed propojení s notebookem, pak kdyžtak převod formátu a když to nebude stačit koupím nějaký boxík
vďaka